19 лютого 2022 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ відбулася святкова академія «Львівські Митрополити: 115 річниця від дня народження Митрополита Володимира та 20 річниця єпископської хіротонії Митрополита Ігоря». Розпочалися урочистості Архиєрейською Божественною Літургією, яку звершивв Архиєпископ та Митрополит Львівський Високопреосвященний Владика Ігор.
«Ісус навчав своїх учнів, щоб вони не гналися за людською похвалою, лише все чинили на Божу славу, промовляючи: «Ми, слуги непотрібні, виконали те, що повинні були зробити». Господь завжди глибоко навчає, не так, як книжники чи їм подібні. Вчімося довіряти Богові та цілковито віддавати життя у Його руки», – наголосив під час роздумів над сьогоднішнім євангельським уривком Митрополит Ігор.
Після завершення Богослуження з ювілеєм єпископської хіротонії Митрополита Ігоря привітали ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа отець-доктор Ігор Бойко разом з семінарійним духовенством та братією.
«Ми відслужили подячну Літургію за дар служіння нашого Високопреосвященного Владики Ігоря. У такий спосіб хочемо долучитися до тих святкувань, які відбуваються впродовж кількох днів у Львівській Митрополії. Владико, сьогодні дякуємо за дар вашого життя, за дар вашого архиєрейського служіння, за вашу щоденну молитву за кожного із нас, бо ви пам’ятаєте кожного, кого Господь у певний момент поставив на вашій життєвій дорозі. Тому сьогодні дякуємо вам за ту молитву, якою супроводжуєте нашу семінарійну спільноту», – зазначив у вітальному слові отець Ігор Бойко.
Також присутні мали змогу взяти участь у святковій академії, впродовж якої через свої виступи доповідачі представляли віхи життя та служіння Митрополита Володимира (Стернюка) та Митрополита Ігоря.
З доповіддю «Постать Митрополита Володимира. Душпастир. Богослов. Архиєрей» виступив отець Тарас Бублик, який представив слухачам основні акценти біографії Митрополита Володимира, непрості виклики служіння у підпіллі та його духовну поставу. «Незважаючи на переслідування тодішніх органів влади, йому вдалося, як місцеблюстителю зберегти церковну структуру, налагодити процес формування нового покоління священників, монахів та монахинь. На мою думку, завдяки таким постатям, як Митрополит Володимир, наша Церква не тільки витримала період підпілля, але й отримала великий потенціал для розвитку в умовах незалежної України», – зазначив у своєму виступі отець Тарас.
Про віхи архиєрейського служіння Митрополита Ігоря, його покликання у підпіллі та сучасні виклики наголосив у виступі «Архиєрейське служіння Митрополита Ігоря» Михайло Перун. Доповідач представив слухачам основні акценти життя та служіння Високопреосвященного Владики, порівнявши їх із частинами Божественної Літургії. «Митрополит Ігор проповідує очима та усмішкою, проповідує милосердям», – підсумував свій виступ Михайло Перун.
Служіння обох Митрополитів – Володимира та Ігоря – тісно пов’язане із етапами функціонування та розвитку Львівської духовної семінарії Святого Духа. Цей навчальний духовний заклад, як і вся Українська Греко-Католицька Церква, переживав період знищення і розквіту. З виступом «Постаті Митрополитів Володимира та Ігоря на сторінках літопису Львівської духовної семінарії» звернувся до присутніх канцлер семінарії о. Володимир Крушельницький.
Підсумував виступи Митрополит Ігор, який згадав історію про свою священничу хіротонію, а також про непрості виклики духовного життя у підпіллі, складнощі у служінні духовенства, зокрема згаданого Митрополита Володимира.
Впродовж святкової академії присутні мали можливість зануритись у духовний спів. Музичний супровід здійснив хор Львівської духовної семінарії Святого Духа, який виконав твори: «Ныне отпущаеши» (свящ. А. Головко), «Тебе Бога хвалим» (Микола Леонтович), молитву «Достойно є воістину…»
Джерело: Духовна велич Львова
Світлини