У п’ятницю, 26 липня 2024 року, єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир освятив фігуру Богородиці в Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі.
У вітальному слові для працівників онкоцентру владика Володимир побажав усім працівникам опіки Пресвятої Богородиці у їхньому служінні.
«Цей дім нас об’єднує в одну спільну родину, в якому немає чужих – всі рідні. Це є місце великого болю, терпіння. Якщо ми йдемо дорогами Львова у нашому звичному житті, то виглядає, що всі люди є здорові. Коли ми переступимо поріг лікарні розуміємо, що є багато хворих. Чи ви колись мали відчуття втоми? Здорова людина має право бути втомленою, бо організм реагує», – зазначив архиєрей.
Він звернув увагу на уривок Євангелія: «Ми чули євангельське слово Луки про прощу Богородиці до її тітки Єлизавети. Богородиця сама потребувала допомоги, але йде допомогти тій, яка ще більше потребує. Бо йде послужити потребуючій людині».
«Перебуваємо у період святкування Дня медика. Кожна подія чи ювілей – це нагода вдячності. Це нагода побачити себе, хворих людей. Чи ми говоримо з Богом про них? Буває по-різному. Як важливо, що на цій території ми освятили фігуру Пресвятої Богородиці і тепер йдучи туди на своє служіння затримайтеся біля неї на мить. Зранку скажіть: Богородице, товаришуй мені у нинішньому служінні. Йдемо до дому, помолімося коротенько за своїх пацієнтів. За тих , кого оперували, кого супроводжували коло ліжка чи на жаль і до вічності», – закликав архиєрей.
«День медика святкуємо в контексті празника святого Пантелеймона. Він вважається цілителем. Чому? Бо зцілював зокрема і молитвою. Якщо Ісус Христос зустрічав людей, то в Євангелії не так йде мова про оздоровлення, як про зцілення. Він дарував зцілення, бо йшлося про комплексний підхід, духовний вимір був важливим. Дуже часто це було зав’язано на людських гріхах», – додав владика Володимир.