Піст – це не є дієтичний ритуал, а радше час покаяння. У цей період насамперед йдеться про удосконалення життєвого напрямку чи способу думання. Можливо, хтось відмовиться від шкідливих звичок чи обмежить свою присутність в соцмережах, які крадуть багато часу. Проте завжди потрібно ставити питання, для чого це робимо, яка ціль і мотивація. У цьому переконаний єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященний Володимир.
«Готуючись до часу великого посту, думаємо про якісь особисті постанови чи обмеження. Багато людей звертатимуть увагу на кулінарійний аспект, зокрема, з метою похудання», — зазначив Архиєрей і наголосив, що піст – це не є дієтичний ритуал, а радше час покаяння. За його словами, у період посту насамперед йдеться про удосконалення життєвого напрямку чи способу думання. Можливо, припускає владика Володимир, хтось відмовиться від шкідливих звичок чи обмежить свою присутність в соцмережах, які крадуть багато часу. Проте треба собі ставити питання, для чого це робимо, яка ціль і мотивація.
«Варто в контексті посту звернути увагу на важливість милостині. В старозавітній книзі Товита є такі глибокі слова, які промовив ангел Рафаїл: «Милостиня від смерті вибавляє, вона усякий гріх очищає. Ті, що дають милостиню, проживатимуть у достатку. А ті, що чинять гріх та несправедливість, є ворогами своєї душі» (Тов. 12, 9-10). Творячи милостиню, ми допомагаємо не лише іншим, а передусім собі. Це важлива інвестиція», — звертає увагу єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.
«Ділитися не означає лише віддати щось матеріальне. Можна поділитися увагою, дорогоцінним часом. Кожна людина настільки обдарована, що має чим ділитися», — переконаний Преосвященний Володимир.