20 січня відбулося спільне засідання Сенату УКУ та Наглядової ради Національного університету «Києво-Могилянська академія», аби обговорити виклики війни та можливості разом реагувати на них. Спільне засідання наглядових рад обох університетів відбувається вперше. Його учасники переконані – такий крок може мати історичне значення.
Про це повідомляють на офіційному сайті УКУ
Метою засідання стало обговорення та планування співпраці між УКУ та НаУКМА у сферах безпеки, підтримки ветеранів, впровадженні освітніх інновацій, формуванні й розширенні міжнародної академічної мережі, задля поширення українських наративів у світі та підтримки України й українців за кордоном.
Митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, президент УКУ та голова Сенату, коментуючи спільне засідання, наголосив, що криза, яка є в Україні, ставить дуже глибокі питання, і такі зустрічі – нагода шукати разом відповіді. «“Києво-Могилянська академія” є флагманом реформи української освіти з часу відновлення української Незалежності. Для УКУ “Могилянка” – надзвичайно важливий партнер, який за останніх 30 років багато разів підставляв нам плече. Сьогодні нам важливо разом відповісти на виклики українського світу, українського суспільства, ветеранів, а також глобального українства, оскільки мільйони наших людей є поза межами рідної держави. Сьогоднішня зустріч завершилася визначенням пріоритетів, і формуванням робочої групи для подальшої праці».
Після спільного засідання владика Борис Ґудзяк провів екскурсію гостям з НаУКМА та сенаторам УКУ у храмі Святої Софії-Премудрості Божої, розповів концепцію творення церкви, де нещодавно відкрили та освятили унікальну мозаїку.