11 вересня в Рудно стартувала програма «Як говорити, щоб діти нас слухали. Як слухати, щоб діти з нами говорили».
— Це — міжнародна програма, яку в Україні реалізовують понад 5 років. В Польщі вона діє понад 10 років. Там вона імплементована в шкільних структурах. Ця школа покликана допомагати батькам і вчителям вибудовувати добрі стосунки з дітьми, розуміти їхні емоції, вміти правильно розставляти кордони. Тепер ми запроваджуємо її на парафії, — розповів отець Іван Гриб.
Мета програми: допомогти батькам у доброму вихованні дітей, фундаментом якого є взаєморозуміння, діалог, та формування характеру дитини згідно ціннісних орієнтирів. Девіз програми: виховувати – це любити і вимагати.
Програма має на меті розвиток у дітей психологічної стійкості, уважності, стресостійкості, вміння вирішувати конфлікти, захищати свої межі, та регулювати емоції.
Із початком повномасштабної агресії росії, група польських та українських спеціалістів, спільно з творцями програми, переклали та адаптували «Емоційну аптечку» до українських реалій, а також провели серію навчань із підготовки українських вчителів, психологів, педагогів до проведення занять з дітьми відповідно до стандартів та вимог програми. Програма розрахована для дітей і молоді у віці 7-14 років.
Загалом курс передбачає:
10 психологічних тренінгів,
40 начальних годин,
1 раз на тиждень,
Кожне заняття триває 3 години.
В групі — 12-15 осіб.
У межах школи обговорять:
як будувати стосунки?
як допомогти дитині бути самостійною та відповідальною за свої вчинки та рішення?
як допомогти дитині впоратись зі своїми емоціями?
як виховувати у в дітях почуття власної гідності?
як заохочувати дитину до прибирання, навчання,
виконання своїх обовʼязків?
як звільнити дитину від виконання ролей?
як вирішувати конфлікти між дітьми і батьками?
Навчання відбуватимуться у Львівській Духовній Семінарії.
За цілий курс:
2300 грн. – з пари чоловік з
дружиною)
1800 грн. – з одного
Початок о 19:00 год.
Запис та деталі:
(098) 88 53 711
(096) 72 56 164
о. Іван Гриб,
Ольга Гриб
Адаптація програми та підготовка спеціалістів відбулась в рамках проєкту «Крила надії», фінансованого програмою «Підтримуємо Україну» Польсько-Американського Фонду Свободи, реалізованого Фондом Едукації для Демократії. Реалізатори проєкту – Фонд «Крила для Освіти», Центр Позитивної Освіти, ГО «Крила для родини».