Програма з богослов’я готує моральних лідерів для Церкви та суспільства з проактивною позицією, які спроможні до етичної рефлексії про економічні, політичні, культурні явища через призму віри.
Дивіться у відео як про свою програму відгукуються заступник декана факультету Тарас Тимо та Артем Сахно, студент 2-го курсу
Чому Богослов’я в УКУ?
Міждисциплінарність
Формування у студентів цілісної системи філософських, богословських та гуманітарних знань, і мовної компоненти зокрема, забезпечується міждисциплінарними зв’язками між кафедрами факультету та університету загалом. Завдяки широкому меню дисциплін вільного вибору і можливості здійснення вільного вибору, студенти освітньої програми можуть обирати для вивчення навчальні курси зі сфери ІТ, психології, політології, економіки, охорони здоров’я, журналістики та ін.
Ціннісний підхід
Україна є унікальною релігійною поліконфесійною дійсністю, яка потребує фахівців та християнських лідерів, спроможних осмислювати роль релігії в суспільних трансформаціях, керувати суспільними змінами задля миру і суспільного поступу. Програма надає європейську філософсько-богословську освіту із соціальним заангажуванням. Є найкращою підготовкою до служіння в церковному середовищі та на глобальному рівні.
Практичне навчання
Студенти бакалаврської богословської програми проходять практику “Літня англомовна школа” метою якої є інтесивне вивчення іноземної мови. Впродовж 3-го та 4-го років навчання студенти проходять соціально-душпастирську практику у різноманітних соціальних закладах/установах м. Львова. Одним із завершальних етапів овітньої програми є проходження студентами випускового курсу “Педагогічної практики” у львівських загальноосвітніх закладах. Широке університетське студентське меню суспільно-громадської діяльності дозволяє студентам набирати практичних навиків у різноманітних сферах за власним уподобанням.
Викладачі
Викладачами освітньої програми «Богослов’я» є фахівці з науковими ступенями здобутими, як в Україні так і в закордонних освітніх закладах. Серед викладачів філософсько-богословського факультету УКУ значну частину становлять його випускники, що були скеровані на ліценціатські й докторські студії у провідні європейські та американські університети, наприклад: Оксфордський університет (Великобританія), Лювенський католицький університет (Бельгія), Католицький університет Америки (Вашингтон, США), Люблінський католицький університет (Польща), Католицький університет Айхштет-Інґольштадт (Німеччина), Папський біблійний інститут (Рим, Італія), Патристичний інститут св. Августина (Рим, Італія), Університет св. Павла (Оттава, Канада), Папський григоріанський університет (Рим, Італія), Папський східний інститут (Рим, Італія), Варміно-Мазурський університет (Ольштин, Польща), Університет м. Ополє (Польща) й інші, та пройшли визнання своїх наукових ступенів в українській освітній системі.
Середовище
Студенти стають частиною спільноти УКУ, зростають духовно та творчо. Тут діє широка мережа студентського самоврядування : Уряд, Рада студентів та понад 20 різноманітних організацій та ініціатив, участь в яких розвиває комунікативні навички студентів, вчить їх планувати та проводити події та благодійні акції, керувати командою, бути відповідальними та гнучкими до викликів. Більше про самоврядування студентів УКУ тут
Іноземні мови
З першого дня в УКУ студенти мають можливість вдосконалювати англійську до вільного володіння у групах за рівнем, брати участь в літніх англомовних, німецькомовних, франко- та італомовних школах, навчаючись в носіїв мови. Уже з другого курсу вони можуть обирати дисципліни, які викладають професори міжнародних університетів.
Міжнародність
Єдина в Україні міжнародно акредитована богословська програма. Поряд із дипломом бакалавра богослов’я державного зразка (МОН України), філософсько-богословський факультет надає можливість отримати також і міжнародно визнаний диплом Sacrae Theologiae Baccalaureatus (S.T.B.) після успішного завершення державних бакалаврської та магістерської богословських програм ФБФ. Можливість участі у семестрових програмах студентської мобільності, міжнародних стажуваннях у європейських університетах в рамках співпраці з Федерацією Католицьких Університетів Європи (FUCE) зі стипендійною підтримкою. Найпоширенішими є програми обміну Erasmus + та Fuce, що пропонують опції навчання в Нідерландах, Литві, Чехії, Литві, Бельгії та інших країнах.
Щоб отримати можливість семестрового навчання закордоном, охочим необхідно підтвердити рівень володіння англійською мовою, підготувати мотиваційний лист, пройти співбесіду з представниками університету. Обмін доступний студентам 2-4 курсів. Більше про можливості навчання закордоном тут.