Як звучить ІРМОС? Як космос. Як Вселенна. Як голос прославляння Творця над нею.
Уже цієї середи, 26 квітня, наживо у Храм Священномученика Климентія Шептицького ви зможете почути і побачити унікальне дійство – давні духовні напіви Великого посту і Великодня «Пасха Красеная».
Виконавці:
Наталія Половинка
Марія Кміть
Юлія Оліяр
Микита Обухов
Яків Басін.
Керівники проекту:
Сергій Ковалевич та Наталія Половинка.
Початок о 18.00.
Вхід, як завжди, вільний, з нагодою пожертвування на розвиток нашого музею та проєкту «Музичні вечори в Музей Митрополита Андрея Шептицького»
Давні духовні напіви Великого посту і Великоднє дійство проєкту ІРМОС являє дорогу до Свята і сповнює Паску через давні духовні напіви України Великого посту і Великодня зі стародруків та рукописів Львівського Ірмологіону ХVII ст.
Проєкт ІРМОС з грецької означає «зв’язок», «ланка», «ірмолойний спів», «монодія», традиційний християнський духовний спів в Україні.
З 2000 року він є Прощею людей мистецтва на територію Духа.
Духовні напіви прийшли в Київську Русь з Візантії з початком християнства. Вони віками передавалися поколіннями монахів, духовних співців, спочатку з рук в руки, а пізніше – кулизм’яним записом.
До ХVI-го століття ці напіви сформувались в Український духовний напів, ввібравши мелос української традиційної пісні і протягом ХVI-ХVII ст. були зібрані в український нотолінійний Ірмолой – Богослужбову книгу, складену з монодичних співів – ірмосів.
Ірмос – літургійний жанр давньоукраїнської духовної музики, який поступово вийшов із церковного обряду протягом трьох останніх століть.
Сьогодні його можна знайти тільки в стародруках архівів та в бібліотеках старих монастирів. Великою мірою завдяки проєкту ІРМОС ірмолойний спів поволі повертається в українські церкви.