7 міфів про СВЯТЕ ПРИЧАСТЯ. Чим ПРИЧАСТЯ не Є?

-
Post font size
+

#ЗапитайВладику

Святе Причастя – це не оберіг і не формальність, а серце християнського життя.
Що ми знаємо про таїнство Євхаристії? Чи наші уявлення і переконання часом не є помилковими?
Владика Володимир спростовує поширені хибні думки про таїнство Євхаристії та пригадує нам її справжнє значення, щоб ми з новою глибиною переживали зустріч з Ісусом Христом.

Міф 1: До Причастя достатньо приступати лише раз або декілька разів на рік

Причащатися варто якнайчастіше. Можна навіть щоденно, беручи участь в Божественній Літургії. Ми ж не споживаємо їжу лише раз або декілька разів на рік…

Міф 2: Перед кожним прийняттям Причастя потрібно сповідатися

Не обов’язково щоразу перед Причастям сповідатися. Треба слухати голос сумління. А сумління, водночас, потрібно належно формувати.

Міф 3: Причастя — це лише символ, а не реальна жива присутність Христа

У Євхарстії Ісус Христос реально присутній під видами хліба і вина. Ми в це віримо і про це наголошують численні документи Церкви та літургійні тексти.

Міф 4: Причастя захищає від усього злого, як оберіг

Святе Причастя – це найкоротша дорога людини до Бога. Саме єдність з Богом оберігає людину від зла.

Міф 5: Що достойніший священник (особисті якості, віра) – то цінніше Причастя

Цінність і дія святих таїнств не залежать від особистих якостей священника (ex opere operato означає, що святі таїнства є ефективними через сам факт їх уділення, незалежно від того, хто їх уділяє і хто отримує), бо їх силою і джерелом отримуваної через них благодаті є сам Христос.
Звісно, відкритість та налаштованість того, хто приймає, мають важливе значення для того, які плоди принесе Євхаристія в його житті.

Міф 6: Причащати дітей не потрібно, бо вони ще не розуміють, що відбувається

Божа благодать однозначно діє, в тому числі через віру і середовище дорослих, які виховують і приводять дітей до Причастя. Зрештою, подібно можна сказати, чому ж тоді годуємо дітей, якщо вони цього ще не розуміють.

Міф 7: Перед Причастям не можна нічого їсти

В УГКЦ євхаристійний піст триває щонайменше одну годину перед початком Божественної Літургії. Споживання води та ліків не порушують євхаристійного посту.

Підготувала Юлія Козіброда

Останні новини

#ЗапитайВладику Святе Причастя - це не оберіг і не формальність, а серце християнського життя. Що ми знаємо про...
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕФЕРЕНТУРУ У СПРАВАХ ДУШПАСТИРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я Системний розвиток медичного капеланства в Українській Греко-Католицькій Церкві розпочався...
18 травня 2025 року Божого у нашому храмі випускники, які 11 років вивчали катехизм у Катехитичній школі праведного...
До 188-ї річниці від дня народження Софії Фредро-Шептицької в храмі Святої Софії-Премудрості Божої УКУ відбувся вечір памʼяті. 💬...
У четвер, 22 травня, у Львові відбулось урочисте відкриття та освячення нового соціального центру «Карітас». Освячення очолив синкел...