1Сол 5,9-13, 24-28; Лк 12,2-12; Євр 13,17-21; Лк 6,17-23. (о. д-р Турконяк) Гарнізонний храм, Львів 06.12.2024.
Святий апостол Павло дуже влучно пише, що Господь покликав нас до життя для того, щоб ми були щасливі та спасенні, а не на те, щоб нас осудити, тобто залишити в Господньому гніві. Ісус Христос помер за народ на хресті, бо він бажає, щоб життя людей перебувало з ним, щоб люди жили вірою в Бога. Усе життя людини повинно обертатися навколо хреста Господнього, навколо спасіння, яке даровано людям. Ісус помер з любов’ю до людського роду, щоб зробити увесь народ щасливим. Не кількох людей, не кілька тисяч чи мільйонів, а увесь людський рід, починаючи від першої людини й закінчуючи останньою, яка житиме в світі. Він закликáв до єдності та взаємної пошани, щоб це процвітало між людьми. Особливо вказував на тих, які навчають народ і трудяться над спасінням людських душ. Закликав, щоб їх любити та шанувати! Бог вірний своєму слову, коли говорить: «Людський Син прийшов знайти та врятувати те, що загинуло» (Лк 19,10). Господь не перестає шукати людей, впливати на них, кликати у свій спосіб, щоб кожну людину спасти: «Тому що Бог так полюбив світ, що дав [свого] єдинородного Сина, аби кожний, хто вірить у нього, не загинув, але мав вічне життя» (Ів 3,16). Слід довіряти Богові, який довіряється людині, приходячи на престол під час Служби Божої, коли священник вимовляє слова освячення хліба та вина, що стаються Тілом та Кров’ю Господніми. Це ознака великої любові Бога до людини. Він бажає, щоб людина, очистивши свою душу в тайні святої сповіді, споживала його у святому причасті. Бо святе причастя – запорука вічного спасіння! А святий апостол Павло звертався до братів та сестер солунян, щоб вони молилися за нього і за тих, хто трудився з ним над проповідуванням Божого слова. І ще наказував, щоб листа, якого він писав, прочитати всім братам. Апостол був вимогливим, бо дорожив кожною душею, за яку Ісус Христос заплатив ціною своєї крові.
Святий апостол Лука записав слова Ісуса Христа, який твердив, що від Бога неможливо нічого приховати, що перед Господом усі тайни наяву. Тому, щось вчинене дуже таємно чи промовлене тихим шепотом – усе буде явним, стане знаним. Спаситель вчив не боятися людей, які вбивають тіло, а над духом не мають жодної влади. Проте потрібно боятися гріха, бо гріх відокремлює людину від Бога та засуджує на вічне прокляття. Месія на прикладі показував, що Господь пам’ятає про горобців, які не мають великої цінності. Бог знає про кожну волосинку, що на голові, бо кожна людина, її безсмертний дух, Господу дорогі, бо він його створив і заплатив ціною смерті на хресті. Син Божий боровся за кожну людину, помер за нас розп’ятим, щоб ми були щасливими. І чого тепер вимагається від кожної особи? Отримати спасіння через гідне християнське життя. Навіть, коли людина помиляється, Бог дає їй шанс бути оправданою і спасенною через покаяння у святій тайні сповіді. І цю правду продемонстрував сам Спаситель, коли помирав на хресті, висячи між двома розбійниками, прощаючи тому, хто каявся: «… Ісусе, згадай мене, коли прийдеш у Царство твоє» (Лк 23,42). А Син Божий відразу відгукнувся: «… Щиру правду кажу тобі, сьогодні зі мною будеш у раю» (Лк 23,43). Розбійнику було близько до смерті, тому Ісус сказав, що сьогодні він отримає нагороду – рай. Ось наш Бог, його доброта, милосердя та любов до кожної грішної людини! Господь не вміє не любити, бо Він – Любов!
У день свята великого преподобного Миколая, згадаємо про цього Святця, що насамперед любив Бога, показуючи свою любов до ближнього. Його життя приблизно датується 270-343 роками після народження Ісуса Христа. Нам відомо про святого Миколая, як священника грецького походження, що народився у місті Патарі, в області Лікія, що на той час належала Римській імперії. У його життєписі згадано, що він здійснив паломництво до Єгипту та Святої землі. Миколая було спочатку покликано на священника, а потім на єпископа в Мирі Лікійському. В ті далекі часи імператором був Діоклетіан, який переслідував християн, серед яких був Миколай. Коли на престолі в імперії правив Костянтин, навернувшись, імператор дав волю християнству і звільнив Миколая із ув’язнення. Передання згадує про те, що він брав участь у першому Нікейському соборі Церкви (325), але у списках його імені не згадують. Зрештою, наступного року – 1700 років Нікейському собору. Ювілейний рік святкуватиме й наша Церква. До сьогодні спостерігаємо велику популярність святого Миколая серед віруючого люду, який наслідує його в ділах милосердя та традиції дарування подарунків. Святий Миколай – покровитель дітей, мандрівників, пекарів, опікун вояків-моряків. Святий Миколаю, благаємо тебе, випроси у Господа завершення війни, опікуйся нашими воїнами та воячками ЗСУ!
У день Збройних Сил України, висловлюємо глибоку й щиросердну вдячність нашим військовим, захисникам й захисницям, справжнім героям і героїням, які мужньо захищають український народ та його землю! Прийміть нашу вдячність і славу кожній особі зокрема, і нехай Господь благословить усіх вас, бо до нього зносимо щирі молитовні благання!