У четвер, 25 липня 2024 року, в Архикатедральному соборі святого Юра, відбувся молитовний захід з нагоди Дня медичного працівника, який в Україні святкують на свято св. Пантелеймона, 27 липня 2024 року. З цієї нагоди єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир звершив Молебень до Христа Чоловіколюбця. Опісля молитви було вручено почесні грамоти та нагороди медикам Львівщини.
У вітальному слові архиєрей подякував працівникам сфери медицини за служіння, а також наголосив на важливості бути поруч зі своїми пацієнтами.
«Служіння – саме це слово є важливим у праці лікаря. Медицину трудно назвати «рофесією чи якоюсь працею. Це слово дуже напружує, хоча ми розуміємо в чому справа. Коли будемо йти і думати, що там на нас чекають хворі люди, яким буде день і що мене там чекає. Це напружує. Набагато легше буде, коли ми зробимо собі від самого раку намір, що ми йдемо людям послужити. Служіння не завжди буде мати подяку, а ще навпаки…», – зазначив єпископ-помічник.
Владика Володимир привів у приклад досвід служіння Ісуса Христа: «Ми це бачимо на прикладі Ісуса Христа. Йому не дякували за зцілення, часто він ще мав з тим клопоти. Йому докоряли, що зцілював у суботу. Він порушував приписи, щоб людині зробити добро. Для багатьох це була проблема. Для кого є приписи? Для людей. Вони мають служити людям».
«Сьогодні ми чули євангельське слово Івана. Того, який служив, перейшов хресну дорогу й отримав великий подарунок від Ісуса Христа – матір Марію. Він говорить про пастиря і стадо. Як це все поєднати? Чого можна навчитися? Пастир має бути зі своєю отарою, він має нею пахнути. Лікар напевно пахне ліками. Лікарнею, коли приходить до дому. Ще дуже важливо чи він йде в одному напрямку зі своєю паствою. Де є ваші думки? Чи ви думаєте про них? Бо по-іншому можна розминутися з життєвими історіями людей. Для того, щоб говорити про ту чи іншу людину треба найперше її знати», – сказав архиєрей.
«Дякуємо вам за служіння. Бажаємо, щоб від ваших пацієнтів ви отримали добрий погляд та усмішку і це вже буде дуже багато. Здорова людина має дуже багато бажань та планів. Хвора людина має єдине бажання – бути здоровою. Часто бажаючи здоров’я ми не думаємо про глибину сенсу цього слова і його значення у житті людини. Але коли приходить хвороба, то ми це відчуваємо. Лікар не є в стані комусь продовжити життя, а лише допомагають прожити їй життя. Людина може собі скоротити. Медики допомагають нам ефективно жити за що ми вам сьогодні дякуємо», – додав владика Володимир.