«В армії повинні бути капелани, які надаватимуть духовну підтримку, а не священники, які тримають зброю»

-
Post font size
+

Мирослав Маринович, президент Інституту релігії та суспільства УКУ, відомий громадський діяч, публіцист, член-засновник правозахисної Української Гельсінської групи, дисидент і політв’язень часів СРСР, засновник і голова амністійного руху в Україні (1991–1997), висловив занепокоєння щодо закону про мобілізацію, який не передбачає відтермінування священнослужителям.
«Роль священника у суспільстві сьогодні є незамінною», — Мирослав Маринович

У коментарі для Департаменту інформації УГКЦ п. Мирослав розповів, що роль духовенства в суспільстві вкрай важлива, особливо у скрутні часи війни.

«Священники дарують людям надію, допомагають їм знайти сенс у цій трагедії, роблять зрозумілою духовну ситуацію. Люди знають, де добро, де зло, вони вірять у перемогу добра. Це надзвичайно важливо», — наголосив п. Маринович.

Сьогодні священники в тилу активно здійснюють гуманітарну місію. Важливою є також моральна та психологічна підтримка зранених війною людей і родин, які втратили рідних чи чекають їхнього повернення з полону.

«Не можу сказати, що священники єдині, хто виконує гуманітарну місію. Зараз існує безліч форм волонтерства, і всі вони важливі. Але можу з упевненістю сказати, що роль священників у суспільстві, особливо у випадках складних травм, як фізичних, так і психологічних, просто незамінна», — зазначив п. Мирослав.

За словами Мирослава Мариновича, священники відкривають двері для надії і ставлять людину в якусь більш-менш увиразнену духовну ситуацію. І як правило, на війні це дуже добре роблять капелани, які готуються до такої місії. Однак і в тилу «людям дуже потрібен промінчик світла, надії, їм важливо усвідомлювати, де добро і зло, а цю роль блискуче виконують священники».

«В армії повинні бути капелани, які надаватимуть духовну підтримку, а не священники, які тримають зброю», — наголосив п. Маринович.

Департамент інформації УГКЦ

Останні новини

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви підбило підсумки Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння», який у 2024...
Просимо долучитись до ЦІЛОДОБОВОЇ 40-годинної молитви на вервиці, яка є потужною духовною зброєю для НАВЕРНЕННЯ ГРІШНИКІВ, МИРУ У...
22 неділя Гл 6,11-18; Лк 16,19-31 (о. д-р Турконяк Р.) Собор святого Юрія, Львів 24.11.2024. Ісус Христос, щоб...
Достойні молільники, ділимося з вами інформацією про інцидент, що трапився в п’ятницю, 22 листопада. На вказівку очільників міської...
Уже чотири роки в храмі святого Миколая Чудотворця Центру Опіки Сиріт діє молодіжний хор «Eleos». Їхня історія почалася...