«Залишімося людьми надії»: Владика Володимир зустрівся з родинами загиблих, зниклих безвісти та полонених Героїв

-
Post font size
+

У четвер, 11 січня 2024 року, у реколекційно-відпочинковому центрі “Світлиця” за участі єпископа-помічника Львівської архиєпархії владики Володимира відбулася зустріч для родин загиблих, зниклих безвісти та полонених Героїв.

Організатор: Новояворівська міська рада.
Зустріч розпочалася спільною молитвою у каплиці «Світлиці».

Під час якої владика Володимир звернувся до родин Героїв з духовним словом.
«Дорогі мої браття і сестри, наші рідні, родини наших героїв чи то тих, які віддали життя за нас, за нашу землю. Чи тих, долю яких поки що не знаємо. Чи тих, хто в полоні. Щиро вітаю вас у різдвяно-йорданський час тут у Брюховичах, у нашій Світлиці», — звернувся архиєрей.

Владика Володимир зауважив, що різдвяний період є водночас радісним і наповненим драматизму.
«Радісним, бо Бог народився. Маємо гарні колядки, традиції, ялинки, але воплочення Божого Слова – це не лише фольклор. Коли заглибитися у таємницю і думкою повернутися до тих подій, там не було багато радості чи романтики, як ми це тепер оспівуємо у колядках»,— зазначив він.

На його переконання, ніхто з нас не хотів би жити у стайні. Але Ісус народився у стаєнці, вдорозі з Назарету до Єгипту. Ба більше, Його хотіли знищити.
«Коли ми це аналізуємо і порівнюємо з нашим життям, з війною і всім драматизмом, ми усвідомлюємо, що Бог є дуже близько нас», — переконаний єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Хоча, — каже далі владика Володимир, — ангел в ту ніч не прийшов до Йосифа та Марії. Вони могли нарікати, де є ангел, який стільки всього обіцяв, казав у сні Йосифу робити впевнеий крок у житті – брати Марію і йти вперед.

«Але ангели співають: “Слава во вишніх Богу, а на землі мир”», — сказав він.
«Наші герої, які вже приєдналися до небесного війська — вже там співають: “Слава во вишніх Богу” і моляться також за нас тут, щоб був мир для всіх, які є тут на землі», — ствердив архиєрей.

«Тим самим ми можемо робити висновок, що Бог є дуже з нами солідарним у побуті, в драматичних моментах, в нашій біді, війні», — наголосив владика Володимир.

У війні, яку маємо,— каже владика Володимир, — можна запитати, а де Бог взагалі є? Чому Він це допустив?
«Він з нами є саме на тій дорозі, яку маємо пройти чи проходимо. Уявімо собі, якщо б ми не були віруючими людьми, то був би суцільний розпач, криза. Але ті герої, які віддали життя – не віддали його за те, щоб ми були в розпачі. Ні. Це якраз є проти їхньої волі. Вони б хотіли, щоб ми святкували ці свята і намагалися радіти не традиціями як такими, а сенсом воплочення Божого Слова», — запевнив архиєрей.

За його словами, Бог народився серед людей для того, щоб з нами бути, щоб ми Його не боялися. Щоб ми Йому довіряли.
«Тому нехай буде наша спільна благословенна дорога разом з Богом. А нам важливо залишатися різдвяними людьми — людьми надії, світла», — підкреслив він.

«Бо все ж таки, в ту різдвяну ніч було світло. Серед темряви була різдвяна зірка і її було видно. Чим є більша темрява, тим сильніше світло пробивається. Ми це відчуваємо. Тому, в тих темних драматичних сторінках бажаю вам і собі, щоб ми були вразливі на світло, яке походить з Вифлеєму», — додав владика Володимир.

Продовжилася зустріч колядою та частуванням різдвяними стравами.

Останні новини

Цими вихідними, 12-14 квітня, у Зарваниці зібрані духівники, координатори, голови осередків молодіжного руху нашої Церкви «Українська молодь —...
В нинішній день стаємо учасниками священичого рукоположення нашого співбрата Ореста, який також перейшов різні етапи сходження в цей...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор побував із душпастирським візитом у Згромадженні Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Львові....
Усім відомо, що хто співає, той молиться двічі. Тож пресслужба Львівської Архиєпархії розпочинає новий проєкт, метою якого є...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор звершив Архиєрейську Літургію з нагоди зʼїзду дружин священників Львівської Архиєпархії У своїй проповіді...