«Митрополит Андрей вчить нас, що рівень багатства полягає у вмінні ділитися»: Владика Володимир молитовно відкрив виставку: “Фрагменти творчості: Шептицький та митці”

-
Post font size
+

В ці листопадові дні спогадуємо 79-ту річницю відходу до вічності праведного Митрополита Андрея. Його життя відзеркалене, зокрема, в експонатах однойменного музею. Варто прислухатися до слів цього Праведника: «Вільні народи живуть наукою та винаходами, а колонізовані – більш традиціями, тому не здатні до конкуренції». Він не був бідною людиною, але вмів ділитися. А це і є інвестиція на перспективу. Постать праведного Митрополита Андрея вчить нас, що рівень багатства полягає у вмінні ділитися.Стараймося далекоглядно інвестувати у власне життя!

Закликав єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир під час проповіді у храмі блаженного священника Климентія Шептицького, з нагоди 79-х роковин відходу до вічності праведного митрополита Андрея, а також відкриття виставки “Фрагменти творчості: Шептицький та митці” у музеї Андрея Шептицького, сьогодні, у 22-гу неділю після Зіслання Святого Духа, 5 листопада 2023 року.

Єпископ-помічник Львівської архиєпархії у співслужінні директора Музею о. Севастіяна Дмитруха та сотрудників храму бл. Климентія звершив Архиєрейську Божественну Літургію у церкві, а відтак оглянув виставку запрезентовану Музеєм Шептицького та студентами Львівської академії мистецтв.

У проповіді архиєрей, коментуючи уривок Євангелія про багача і Лазаря, на прикладі особистості праведного Андрея ствердив, що рівень багатства полягає у вмінні ділитися, а також закликав далекоглядно інвестувати у власне життя.

“В наш час багато говориться про стратегічне планування. Можна вважатися забезпеченою, успішною людиною, але потрібно мати далекоглядність. Важливо розуміти, для кого і для чого я кінцево інвестую всі свої ресурси. Нажаль не завжди такі думки мають місце в житті, бо людина зайнята, забігана. А вкінці може вийти так, що прожила життя суцільних втрачених можливостей, хоча ніби все мала”, – переконаний проповідник.

Сьогоднішнє євангельське слово Луки (16, 19-31) може нам допомогти правильно зорієнтувати наше життя. Перед нами повстають два персонажі: Багач і бідний Лазар.

“У чому була трагедія багача за життя на землі? Він не противився Богові, жодним чином не утискав убогого Лазаря, але він його не бачив, не зауважував. Багач можливо думав, що буде вічно бенкетувати, а Лазар буде вічно бідувати. Лазар був водночас для багача своєрідним діагнозом, також міг стати для нього терапевтом”, – пояснив він.

І додав: “Простягнута рука Лазаря була рукою допомоги багачеві в перспективі на вічність. Багач сам за життя збудував довкола себе потужний бар’єр, який згодом став для нього загибеллю. Така небезпека чекала і його братів. А після смерті вже неможливо щось змінити. Для цього є життя на землі. Сучасні технології дають можливість літати, плавати під водою, але важливо вміти жити на землі.
Багач просить, щоб Авраам послав до нього цього Лазаря, якого простягнутої руки він не бачив під дверима свого дому. Тепер багач був би задоволений кінцем пальця, щоб зволожив йому губи. Цілої простягнутої руки не бачив, а тепер просить палець – це досить цікаво, навіть іронічно”.

“Ми радше готові себе ідентифікувати з Лазарем. Думаємо, що є сильніші і багатші від нас. Вони мають дбати за інших чи навіть за нас. Але чим можемо послужити ми? Тут не конче робити багато, але те, що можемо.
Можна старатися так жити, щоб нічого поганого не зробити. Але цього замало. Бо багач, на перший погляд, також не робив нічого поганого”, – звернув увагу архиєрей.

На кінець Божественної Літургії о. Севастіян анонсував, що відтепер, 1 листопада, у Музеї буде свято митрополита Андрея. А також подякував студентам Академії мистецтв за оформлення виставки до 79-ї річниці відходу праведного митрополита Андрея Шептицького.

“На виставці, яку ми пропонуємо відвідати, ви зможете ознайомитися із творами невеликої частини художників, яким митрополит Андрей допоміг досягнути успіху в їхній творчості фінансовою підтримкою чи власним наставництвом”, – розповіла студентка Софія.

“Ця виставка є нагадуванням про важливу роль, яку відіграв митрополит у розвитку українського мистецтва та культури”, – зазначають організатори.

Останні новини

Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор у співслужінні зі священнослужителями звершив Архиєрейську Літургію у дерев'яному Храмі Блаженних Мучеників УГКЦ...
В суботу, 5 жовтня 2024 року Божого, наречені прослухали два предмети: "Біоетичні аспекти подружжя та сім'ї" й "Відповідальне...
У понеділок, 7 жовтня, у Львові розпочався 17-й Екуменічний соціальний тиждень. Організатором заходу є Інститут екуменічних студій Українського...
Священники храму Святого Василія Великого започаткували моління на Вервиці у мікрорайоні Рясне 1. «У такий молитовний спосіб, віддаємо...
У перший понеділок, 7 жовтня 2024 року, традиційно відбулися молитовні чування для медичних працівників з благословення та за...