Перспективи нового суспільного договору в Україні обговорили під час Екуменічного соціального тижня

-
Post font size
+

У п’ятницю, 5 жовтня, у межах XVI Екуменічного соціального тижня у Львові відбулася дискусія «Католицьке соціальне вчення та перспективи нового післявоєнного суспільного договору в Україні». Партнером події була Програма УКУ «Етика. Політика. Економіка». Модерував дискусію доктор Юрій Підлісний, завідувач кафедри політичних наук УКУ, президент комісії УГКЦ у справах родини та мирян.

Перспективи нового суспільного договору в Україні обговорили під час Екуменічного соціального тижня

Сестра-доктор Гелен Елфорд, професор, президент Папської академії соціальних наук, проректор та декан факультету соціальних наук у Папському університеті св. Томи Аквінського в Римі, Італія (2001–2023), наголосила, що той факт, що в Україні зараз є жахлива війна, свідчить, що первинна структура в безпековій архітектурі не працює. І тут йдеться також про ООН. «З іншого боку, я не думаю, що це не має нас сильно дивувати. Навпаки, ми можемо дивуватись, як довго все це втрималось і як воно працювало навіть у складні моменти історії…», — наголосила вона. Про це розповідає Релігійно-інформаційна служба України.

Сестра Гелен Елфорд також зазначила, що у контексті справедливості та справедливого миру нам важливо пам’ятати про милосердя, про спокій і примирення.

Перспективи нового суспільного договору в Україні обговорили під час Екуменічного соціального тижня – фото 122582

На тому, чим є мир у християнському баченні, у своїй доповіді зосередився доктор Джордж Вайгель, професор, почесний старший науковий співробітник Центру етики та публічної політики, біограф святого Івана Павла ІІ, автор книг про релігію та культуру. Він зазначив, що визначення миру як спокою, миру, порядку чи впорядкованості — це дуже важлива католицька ідея.

«Вона попереджає нас, щоб ми не слідували двом хибним ідеям миру. Передовсім, ми не говоримо про так званий мир авторитарного чи тоталітарного режиму, тому що всі перелякані тим, що відбувається. Є ще інша крайність — це те, коли ми як християни бачимо, як діє Царство Боже, і в нас з’являється саме відчуття порядку — порядку у світі, порядку структурних взаємин, чи то політичних, чи то правових. Це, до прикладу, НАТО чи ООН. Але це все не є самодостатнім для порядку, його потрібно постійно підтримувати, над ним необхідно працювати. На жаль, як нам проілюстрували останні 18 місяців, необхідне і стримування. Необхідно показувати тим силам, які спричиняються до безпорядку, які наслідки їх чекають, коли вони рухаються далі і далі, і руйнують цей порядок», — пояснив доктор Джордж Вайгель.

Перспективи нового суспільного договору в Україні обговорили під час Екуменічного соціального тижня – фото 122581

Думками про те, яким буде світовий порядок після завершення війни в Україні, поділився також доктор Андрій Костюк, юрист, сенатор УКУ, президент компанії «Nexia Ukraine».

«Війна, що розпочалась в Україні, імовірно, не завершиться в Україні. Ми тут певні того, що зіткнулись з новим етапом історії, який розпочався на передовій, на українському Сході, а майбутнє світу залежить від результатів боїв, що точаться зараз там», — зазначив він.

Доктор Андрій Костюк також наголосив, що якщо українці переможуть, якщо формула миру Президента Зеленського буде втілена тим чи іншим чином, тоді, можливо, можна буде відновити на глобальному рівні віру у принципи справедливості, миру, віру в установи, такі як великі держави, США, чи ЄС, які слідують своїм принципам і діють згідно з ними у конкретних ситуаціях.

Переглянути дискусію повністю та ознайомитись з усіма тезами учасників круглого столу:

Нагадаємо, форум тривав з 4 до 7 жовтня. Під час нього відбулися круглі столи, міжнародні панельні дискусії, семінари, виставки та майстер-класи, поділені за тематичними блоками: релігійно-екуменічний та етичний, історико-політичний, екологія, міграція, культурно-освітній та інформаційний.

Організаторами форуму є Інститут екуменічних студій УКУ, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні, Євангелічно-Лютеранська Церква Німеччини (EKD).
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Останні новини

Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор у співслужінні зі священнослужителями звершив Архиєрейську Літургію у дерев'яному Храмі Блаженних Мучеників УГКЦ...
В суботу, 5 жовтня 2024 року Божого, наречені прослухали два предмети: "Біоетичні аспекти подружжя та сім'ї" й "Відповідальне...
У понеділок, 7 жовтня, у Львові розпочався 17-й Екуменічний соціальний тиждень. Організатором заходу є Інститут екуменічних студій Українського...
Священники храму Святого Василія Великого започаткували моління на Вервиці у мікрорайоні Рясне 1. «У такий молитовний спосіб, віддаємо...
У перший понеділок, 7 жовтня 2024 року, традиційно відбулися молитовні чування для медичних працівників з благословення та за...