Митрополит Ігор освятив відреставрований 250-літній храм у селі Морянці, що на Яворівщині

-
Post font size
+

На свято Успіння Пресвятої Богородиці в селі Морянці, що на Яворівщині, Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор освятив відреставрований 250-літній храм та престіл у ньому.

Деревʼяна церква Успіння Пресвятої Богородиці ― памʼятка архітектури XVIII ст. Згідно з архівними даними парафію села створив Ігнатій Цетнер. Церкву збудували в 1766 році. В основі сакральної споруди є збереженні автентичні дошки і бруси. На одному з яких під час реставрації у 2016 році знайшли напис ― «Навіки разом з Римом, май 1667 р». Це підтверджує, що храм діяв ще в XVII ст.

У радянській час, із 1961 року, храм не діяв (остання Служба Божа відбулася на храмовий празник 28 серпня 1961 року), а в 1989 році церкву повернули громаді. Хоча 28 років у храмі не відбувалися Богослужіння, святиня продовжувала жити: на Великодні свята виставляли Божий Гріб з плащаницею (унікальний, як за будовою, так і за його розміщенням), біля церкви проходили Великодні забави, в травні відправляли маївки до Божої Матері, а на Храмовий празник церква оживала оновленими рушниками, фанами, живими квітами. Не зважаючи на те, що в храмі не звершували Богослужіння, померлих мирян заносили в церкву і відчитували молитви.

У 1960-і і в 1970-і роки храм постійно підремонтовували. Була замінена покрівля. Після того, як церкву повернули громаді, перша Служба Божа відбулася на Йорданські свята, а пізніше ― на Благовіщення. Офіційне відкриття церкви відбулося 21 травня 1989 року.

Звершивши чин освячення храму та престолу, Архиєрей звернувся до вірян із проповіддю, в якій зокрема приділив увагу їхньому значному внескові у розвиток святині:

― Сьогодні ми посвятили відновлений храм, де проводилися довгі ремонтні та відновлювальні роботи. Працівникам приходилося міняти багато несправних речей, які вичерпали свій термін придатності. Це створювало різні незручності в приписаних моліннях у храмі, але ви прийняли це, згодилися, бо розуміли ситуацію, яка склалася. Так, тут ще потрібно довершити певні роботи й це здійсниться, але сьогодні ми стоїмо в посвяченому храмі, в ньому прославляємо нашого Господа та пресвяту Богородицю! Для християн храм ― це найважливіше і найцінніше місце в їхньому житті! Щаслива та людина, у якої все життя повʼязане із храмом! Також, завжди памʼятаймо слова святого апостола Павла: «Чи не знаєте, що ви є Божим храмом і, що Божий Дух живе у вас? Якщо хто знищить Божий храм, того знищить Бог; адже Божий храм святий, а ним є ви» (1Кр 3,16-17).

А також додав:

― Стараймося, щоб наше життя прямувало шляхом розбудови духовного Божого храму, ― не знищуймо його ніколи. А знищувати, означає чинити гріхи, які приносять шкоду божій духовній будівлі. Знаємо, коли б на нещастя гріх знайшов місце в нашій душі, у нашому храмі, тоді б швидко, через святий жаль за вчинений гріх, сповідаючись, вчинімо, щоб Божий Дух жив у нас! Хай Господь усіх вас благословить! Дякую всім за вашу участь у ремонті храму!

Останні новини

Екобюро УГКЦ Львівської архієпархії під проводом о. Сергія Довби провело екологічно-патріотичний табір у горах під назвою «Місія». Табір...
Упокоїлася в Бозі п. Ганна, мама о. Івана Колодія, священника Львівської Архиєпархії. Заупокійні богослужіння: Парастас - сьогодні у...
Зарваниця, 2–12 липня 2024 року Божого Цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проходив у Марійському духовному центрі в...
Коли ми приходимо на прощу до Зарваниці, ми усіма фібрами своєї душі відчуваємо, що над нами відкривається небо,...
Цьогоріч 12 липня минуло 13 років, коли вперше вірні УГКЦ молились святу Літургію на сходах Гарнізонного храму святих...