Владика Володимир з душпастирським візитом відвідав село Іваники на Яворівщині

На свято верховних апостолів Петра і Павла єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир відвідав село Іваники з нагоди храмового празника.

Архиєрей очолив святкову урочисту Божественну Літургію у співслужінні адміністратора парафії о. Миколи Добруцького та священників яворівського деканату та з архиєпархії.

«Ми можемо собі поставити питання: А що б було, якби святі Петро і Павло жили сьогодні, в наш час. Чи вони користувалися б сучасною технікою, інтернетом? Чи всі б прийняли їхню науку? Якщо ми чуємо сьогодні в Євангелії слова Ісуса: «За кого мають люди Сина Чоловічого?», то це означає, що є різні погляди, різні відповіді на це питання. Також в наш час. І ми можемо багато чого навчитися від Верховних апостолів»,— зазначив проповідник.

«Петро і Павло жили нашим людським життям, тому можуть нам допомогти усвідомити, ким для нас є Ісус Христос. Це дуже особисте питання. Для мене Ісус є передусім приятелем, другом. Він сам запропонував цю дружбу, кажучи в Євангелії Івана 15,15: «Я називаю вас друзями, бо все вам об’явив». Він постійно знайомить мене з новими людьми, бо сам завжди мав справу з людьми, також з різними оригінальними постатями. Ісус цікавиться моїм життям. Коли спіткнуся, то подає руку допомоги. А найперше Ісус дарує мені себе самого. А це і є ознаки дружби. Так Ісус хоче бути приятелем кожної людини. Але дружба не може бути одностороння, вона вимагає взаємної відкритості»,— додав архиєрей.

«Сьогодні, в день великого свята, хочеться піднести серце до небес, промовляючи устами молитву: «Святі апостоли Петре і Павле, моліть Бога за нас!»,— підкреслив проповідник.

В урочистостях взяли участь представники місцевої влади.

Опісля Божественної Літургії владика Володимир освятив воду та окропив нею вірних.

Відтак на території храму всі присутні були запрошені на святкову трапезу.

Також єпископ-помічник відвідав місцевий цвинтар, де помолився на могилі Героя України — Петра Дубана, в день його іменин.

Опісля владика Володимир відвідав цвинтар в Калинівці, де похований о. Петро Зеленнюх, будівничий і довголітній парох храму в Іваниках.

Текст проповіді владики Володимира.

Останні новини

Екобюро УГКЦ Львівської архієпархії під проводом о. Сергія Довби провело екологічно-патріотичний табір у горах під назвою «Місія». Табір...
Упокоїлася в Бозі п. Ганна, мама о. Івана Колодія, священника Львівської Архиєпархії. Заупокійні богослужіння: Парастас - сьогодні у...
Зарваниця, 2–12 липня 2024 року Божого Цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проходив у Марійському духовному центрі в...
Коли ми приходимо на прощу до Зарваниці, ми усіма фібрами своєї душі відчуваємо, що над нами відкривається небо,...
Цьогоріч 12 липня минуло 13 років, коли вперше вірні УГКЦ молились святу Літургію на сходах Гарнізонного храму святих...