Запрошуємо послухати давні духовні напіви Великого посту і Великодня «Пасха Красеная»

-
Post font size
+

Як звучить ІРМОС? Як космос. Як Вселенна. Як голос прославляння Творця над нею.

Уже цієї середи, 26 квітня, наживо у Храм Священномученика Климентія Шептицького ви зможете почути і побачити унікальне дійство – давні духовні напіви Великого посту і Великодня «Пасха Красеная».

Виконавці:

Наталія Половинка
Марія Кміть
Юлія Оліяр
Микита Обухов
Яків Басін.

Керівники проекту:

Сергій Ковалевич та Наталія Половинка.

Початок о 18.00.

Вхід, як завжди, вільний, з нагодою пожертвування на розвиток нашого музею та проєкту «Музичні вечори в Музей Митрополита Андрея Шептицького»

Давні духовні напіви Великого посту і Великоднє дійство проєкту ІРМОС являє дорогу до Свята і сповнює Паску через давні духовні напіви України Великого посту і Великодня зі стародруків та рукописів Львівського Ірмологіону ХVII ст.

Проєкт ІРМОС з грецької означає «зв’язок», «ланка», «ірмолойний спів», «монодія», традиційний християнський духовний спів в Україні.

З 2000 року він є Прощею людей мистецтва на територію Духа.

Духовні напіви прийшли в Київську Русь з Візантії з початком християнства. Вони віками передавалися поколіннями монахів, духовних співців, спочатку з рук в руки, а пізніше – кулизм’яним записом.

До ХVI-го століття ці напіви сформувались в Український духовний напів, ввібравши мелос української традиційної пісні і протягом ХVI-ХVII ст. були зібрані в український нотолінійний Ірмолой – Богослужбову книгу, складену з монодичних співів – ірмосів.

Ірмос – літургійний жанр давньоукраїнської духовної музики, який поступово вийшов із церковного обряду протягом трьох останніх століть.

Сьогодні його можна знайти тільки в стародруках архівів та в бібліотеках старих монастирів. Великою мірою завдяки проєкту ІРМОС ірмолойний спів поволі повертається в українські церкви.

Останні новини

Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир зустрілися з переможницею виборів на посаду ректора...
Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор вручив подячні грамоти Християнській Євангельській Церкві «Гефсиманія» та її старшому пастору Валерію Марченку...
30 березня на Софійському Схилі у Винниках відбулася друга зустріч фундаторів акції Світла для Софії. У 2024 році...