Митрополит Андрей Шептицький – «Добродій Пласту»

-
Post font size
+

22 квітня, о 10:00, у Львові відбудеться День першої Пластової присяги. Щороку пластуни збираються, щоб відзначити заснуванню найбільшої молодіжної організації України Пласт. Цьогоріч Пластові виповниться ― 111 років.

Урочистість пройде в Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького.

Захід буде наповнений пластовими церемоніалами, серед яких зокрема: `

• пов’язання хусток пташат і новаків (прийняття до пластового гуртка), складання пластової присяги,

• надання відзначень за вагому пластову,

• суспільно корисною діяльністю, проведенням теренових змагів.

Також із цієї нагоди пластуни висадять пам’ятне залізне дерево, яке символізуватиме міць усіх пластунів, які тримають вірність своїй присязі у тилу та на фронті.

Скаутську організацію України «Пласт» заснували ― Іван Чмола, Петро Франко й Олександр Тисовський за взірцем методи скаутингу, яку розробив англієць Роберт Бейден-Повел. Мета цієї організації ― сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Ця молодіжна організація є неполітичною і позаконфесійною, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, провідників українського суспільства.

Перша половина ХХ століття була надзвичайно складна в усіх площинах національно-суспільного та церковно-релігійного життя. Тож на Андрея Шептицького ― митрополита Галицького, архиєпископа Львівського, єпископа Кам’янець-Подільського як на духовного провідника Галичини лягла відповідальність за стан і розвиток майбутніх поколінь. За свого життя Митрополит Андрей опікувався усіма важливими ділянками суспільного життя: створював сиротинці, школи, лічниці, заснував Національний музей у Львові, опікувався молодіжними організаціями, підтримував мистецтво та митців. Тож в особі Митрополита Андрея засновники Пласту здобули духовного пастиря, щирого приятеля, який уповні розумів вагу та значення новоствореної організації.

Митрополита Андрея Шептицького іменують титулом «Добродій Пласту» за те, що в серпні 1930-го року виділив українським скаутам 5 га зі своїх володінь в урочищі Сокіл в Карпатах для проведення літніх таборів (тепер ― Рожнятівський район, Івано-Франківська область), надав деревину та ліс, окремо призначив кошти на пошиття одностроїв, оплачував поїздки, зокрема для православної пластової молоді з Волині.

Також Митрополит Андрей звертався до молоді й у своїх посланнях, в яких наголошував на головних чинниках морально-патріотичного виховання, подавав орієнтири у духовному розвитку, застерігав від помилок.

Останні новини

10-12 березня у реколекційному центрі «Світлиця» відбувся перший модуль пілотного курсу власного досвіду для молодих душпастирів Львівської Архиєпархії...
Освітній центр Дзеровича запрошує освітян на духовну зустріч "Дорогою до Воскресіння", що допоможе підготувати серце до Великодня. Дата:...
14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. З цієї нагоди Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав...
📅 15 березня 2025 🕙 10:00 – 17:50 📍 Брюховичі, вул. Широка, 6 🏛 Духовна семінарія, ЧСВВ Це...
11 березня в Курії Львівської Архиєпархії відбулася чергова зустріч протопресвітерів. Ці зустрічі відбуваються за головуванням протосинкела владики Володимира,...