Розпочалась великопісна ініціатива задля екологічного навернення в контексті екологічно-енергетичних викликів війни

-
Post font size
+

Бо створіння очікує нетерпляче виявлення синів Божих» (Рим 8,19)

З початком Великого посту вже традиційно розпочинається ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння», яку вже тринадцятий рік поспіль проводить Бюро УГКЦ з питань екології з метою допомогти глибше й повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

Головні завдання великосної екоініціативи 2023:

Основним завданням ініціативи є сприяти екологічному наверненню в контексті екологічно-енергетичних викликів війни та підвищенню енергоефективності повсякденного життя.

Вже традиційно ініціатива намагається в контексті інтегральної екології:

Привернути увагу віруючих людей та громадськості до актуальних екологічних проблем та загострити увагу на їх основоположних причинах.

Сприяти поширенню екологічного вчення Церкви й популяризувати життя у стилі «Laudato Si».

Заохочувати до діл милосердя стосовно ближніх та Божого створіння.

Сприяти, щоб через поглиблення віри в Бога Творця і Спасителя парафіяльні громади ставали місцем зустрічі з Живим Христом.

Яким чином можна долучитись до ініціативи?

Прохання до душпастирів:

Інформувати своїх парафіян про Великопосну екологічну ініціативу і спричинятися до осягнення її мети та головних завдань.

Доносити до вірян вчення екологічної енцикліки Папи Франциска Laudato Si: про турботу за наш спільний дім й екологічних настанов (екодекалогу) Блаженнішого Святослава укладених в рамках щоденних звернень Отця і Глави УГКЦ з приводу злочинної війни рф проти України.

У своїх проповідях та підготовці вірних до святої тайни Сповіді в часі Великого посту звертати увагу на питання християнської відповідальності за створений Богом світ і енергоефективності повсякденного життя як важливого елементу свідчення Христа в умовах війни та руйнування енергетичної інфраструктури.

Допомагати віруючим людям усвідомити згубний характер екологічних гріхів сучасності та необхідність цілісного навернення до Бога.

На Недільній Літургії у часі Святої Чотиридесятниці виголошувати на Сугубій ектенії наступне прохання:

Отче Небесний, усердно молимо Тебе і благаємо в цей час Святої Чотиридесятниці: даруй нам ласку покаяння і навернення, щоби славили Тебе, Свого Творця і Спасителя, мудро та помірковано управляючи природніми дарами і підвищуючи енергоефективність повсякденного життя, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Ініціювати та підтримувати освітні заходи та практичні акції, направлені на збереження Божого створіння – природи й плекання християнської культури енергоефективності повсякденного життя.

Прохання до віруючих людей:

Застановитися над значенням правди віри про Бога Творця і Спасителя у своєму повсякденному житті в контексті війни та її екосоціальних та енергетичних викликів.

Молитись, постити і чинити діла милосердя у відповідності до духу Великого посту, який має за мету допомогти відновити наше цілісне й гармонійне життя з Богом Творцем і Спасителем.

Роблячи іспит сумління, особливо застановитись над питанням відповідності повсякденного життя до Божої волі у використанні природніх ресурсів та енергії.

Покаятися за свої свідомі та не свідомі екологічні гріхи і постановити більше не грішити.

Інформуватись, яким чином наша життєдіяльність може бути більш відповідальною і дружньою до довкілля.

Робити діла милосердя і по-божому ставитись до створеного світу в своєму повсякденному житті.

Що кожен може зробити для добра ближніх та всього створеного світу в часі Великого посту (і не тільки!)?

Виявити свою християнську віру, почуття патріотизму та робити особистий внесок для Перемоги завдяки підвищенню енергоефективності повсякденного життя й зниженню витрат енергії, тепла, світла, води та інших природних ресурсів.

Протиставитись споживацькому тиску та хворобливому бажанню «мати та володіти»!

Не купувати зайвого, адже при виробництві речей використовуються природні ресурси й завдається шкода довкіллю.

Вимикати «режим очікування» (від’єднувати від мережі) телевізорів, музичних центрів та інших електроприладів, особливо тих, які тривалий час не використовуються. Це дозволить заощадити до 50% струму, який вони споживають.

Замість лампочок розжарювання використовувати світлодіодні, які дозволяють суттєво скоротити споживання електроенергії та зменшити негативний вплив на довкілля!

Під час чищення зубів, намилювання рук та гоління закривати кран! Таким чином щодня можна заощадити не один десяток літрів води!

Встановити водозберігаючі насадки-аератори на змішувачі, що дозволить в 4-5 раз зменшити витрати води без втрати ефективності та комфорту.

Бережливо ставитись до одягу, взуття та інших речей повсякденного вжитку!

Розділяти побутові відходи в оселі та здавати на вторинну переробку!

Йдучи до крамниці чи на ринок, використовувати торбинки з природних матеріалів, що дозволить відмовитись від пластикових пакетів, які є шкідливими для довкілля!

Не зривати та не купувати первоцвітів, щоб не спричинитися до їх цілковитого знищення!

Не підпалювати опалого листя та інших залишків рослинності, краще віддати перевагу їх компостуванню.

Частіше ходити пішки, а також користуватись громадським транспортом замість постійного вжитку персонального авто, зокрема при доланні коротких відстаней.

Не прикрашати пластмасовими квітами та вінками церкви і кладовища.

Не купляти й не приносити на кладовища дорогі й шкідливі для довкілля лампадки з нафтопродуктів чи на батарейках, а виявляти живу християнську віру і піклування про усопших рідних та близьких щирою молитвою в їх наміренні.

Виробити добру звичку пошуку все нових і нових можливостей дружнього ставлення до природи в нашому повсякденні.

Бути прикладом мудрого та бережливого ставлення до Божих природних дарів для своїх дітей та підростаючого покоління.

Об’єднувати свої зусилля задля Перемоги в рамках спільних екологічних ініціатив та акцій, як наприклад «Ні підпалам», «Година Землі» (25 березня), «Посади дерево миру» (старт весняної хвилі – 21 березня), «Збери макулатуру – врятуй дерево – зроби внесок для перемоги» (21 березня – 6 квітня) та інші.

Ділитися особистим досвідом діл милосердя стосовно природи та успіхів на фронті підвищення енергоефективності й особистого внеску для Перемоги в своєму безпосередньому оточенні, чи через соціальні мережі, тощо.

Детальніше про можливості екологічного навернення у сфері енергоефективності та особистого внеску для Перемоги можна довідатись у рубриці «Екологічні поради».

Останні новини

Час перебування на землі Ісуса Христа в людському тілі зближався до кінця. Спаситель мав довершити ще кілька справ,...
Декрет Архиєпископа і Митрополита Ігоря о. Михайлу Киричу(редемптористу) вручив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир, у вівторок, 30 квітня...
У суботу, 27 квітня 2024 року, завершились квітневі передподружні навчання при Референтурі Родини Львівської Архиєпархії. 21 пара наречених...
Минув другий день Страсного тижня, який веде нас до найбільшого християнського свята ― Воскресіння Господнього. Доктор богослов’я, отець...
У неділю, 28 квітня 2024 року, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, за участі єпископа-помічника Львівської...