Головний католицький військовий капелан Збройних сил США Тімоті Брогліо з візитом солідарності відвідав Львівську Архиєпархію

-
Post font size
+

Архиєпископ для військових служб США, а з 2022 року – президент Конференції католицьких єпископів Америки владика Тімоті Брогліо у межах візиту ввічливості і солідарності до України (27-31 грудня), 27 та 28 грудня 2022 року відвідав Львівську Архиєпархію.

Зустріч з Ариєпископом і Митрополитом Львівським Ігорем

У вівторок, 27 січня 2022 року, Архиєпископ Тімоті відвідав святоюрський комплекс, де зустрівся з Ариєпископом і Митрополитом Львівським Ігорем та єпископом-помічником Львівської Архиєпархії Володимиром.
У супроводі владики Володимира Архиєпископ Тімоті відвідав Архикатедральний собор святого Юра та крипту собору. Особливо його зацікавила постать Патріарха Йосифа Сліпого, який провів 18 років у радянських тюрмах суворого режиму.
Відтак у Митрополичих палатах відбулася зустріч і розмова з Митрополитом Ігорем.
Львівський Митрополит розповів гостю історію свого життя, досвід УГКЦ часу підпілля, а також поділився власним досвідом душпастирства як підпільного священника. Архиєрей поділився своїми думками і баченнями про теперішню ситуацію пов’язану з російською воєнною агресією. «Дякую за всебічну солідарність, допомогу і підтримку, яку народ і Церква Америки виявляє нашому народові», – сказав Львівський митрополит.
Також Митрополит Ігор розповів про досвід пасторального душпастирства Архиєпархії: служіння капеланів для військових, опіку над вимушеними переселенцями, працю зі сиротами, дітьми та молоддю…
В свою чергу Архиєпископ Тімоті поділився своїм душпастирським досвідом, зокрема розповів про дипломатичну службу у Ватикані, а також про те, що віднедавна очолює Конференції католицьких єпископів Америки.
«Американці є подивовані подвигом українського народу», – запевнив Архиєпископ для військових служб США.

Відвідини Гарнізонного храму та зустріч з Генералом Павлом Ткачуком

У середу, 28 січня 2022 року, продовжуючи візит ввічливості і солідарності до України, Архиєпископ Тімоті Брогліо відвідав Гарнізонний храм свв. апп. Петра та Павла.
Спершу Голова Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ отець Тарас Михальчук розповів історію військового храму Львова, а також досвід співпраці з військовими та служіння у час війни.
Відтак за участі єпископа-помічника ЛА владики Володимира, ректора Українського Католицького Університету о. д-ра Богдана Праха та військових капеланів, відбулася зустріч Архиєпископа з начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генералом-лейтенантом Павлом Ткачуком.
Сторони обговорили основні виклики служіння військових капеланів, зокрема їхнього становлення у Збройних Силах України. А також домовились про подальшу співпрацю у майбутньому.
Генерал Павло Ткачук на знак шани та вдячності подарував Тімоті Брогліо картину із зображенням Гарнізонного храму.

Архиєпископ подякував Генералу Ткачуку за приклад справжнього військовослужбовця у важкий воєнний час для України.

Зустріч з військовими капеланами архиєпархії

Візит Архиєпископа Тімоті продовжився зустріччю з військовими капеланами архиєпархії у конференц-залі неподалік Гарнізонного храму.

Архиєпископ Тімоті звертаючись до священників, які служать військовим, звернув увагу на цінність здобутого ними душпастирського досвіду у цей, за його словами, непростий час для України і світу. А також поділився, що особисто йому складно повірити, що у 2022 рокі може бути війна в Європі.

«Одна з місій військового капелана полягає в тому, щоб реагувати на потреби тих, хто перебуває на лінії фронту. Ми покликані дбати про потреби людей, які воюють. Ми покликані звершувати Святі Таїнства, фізично і морально перебувати з нашими військовими», – наголосив військовий капелан Америки.
Відтак він від імені всіх католицьких єпископів США запевних у молитві, а також висловив сподівання, що в Україні найближчим часом запанує мир, а підтримка від уряду США відіграє вирішальну роль у перемозі України.

Похорон трьох Героїв України під звуки сирени

Візит владики Тімоті Брогліо співпав з похороном трьох Героїв України у Гарнізонному храмі.
Відтак Архиєпископ з Америки спільно з владикою Володимиром, отцем-ректором УКУ Богданом Прахом та військовими капеланами звершили чин похорону.
Сьогодні Львів попрощався з трьома Героями: Роман Легкий, Сергій Федоров, Борис Яковлев загинули, захищаючи Україну від російських загарбників.

Скеровуючи своє душпастирське слово архиєпископ висловив співчуття рідним Героїв, а також всім Збройним Силам України, які втратили своїх колег.
«Смерть – це лише крок до вічного життя. Звичайно, що пережити втрату молодих людей є дуже складно, але я сподіваюся, що Ваша віра і надія на вічне життя, допоможе вам пережити. Їхня смерть не є марною, вона дарує нам надію на подальше майбутнє. Ми щиро вдячні за цю жертву за усіх нас», – сказав президент Конференції католицьких єпископів Америки.

У межах візиту Архиєпископ відвідав Український Католицький Укніверситет, звершить візит до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Відтак запланована його подорож до Києва.

Останні новини

Екобюро УГКЦ Львівської архієпархії під проводом о. Сергія Довби провело екологічно-патріотичний табір у горах під назвою «Місія». Табір...
Упокоїлася в Бозі п. Ганна, мама о. Івана Колодія, священника Львівської Архиєпархії. Заупокійні богослужіння: Парастас - сьогодні у...
Зарваниця, 2–12 липня 2024 року Божого Цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проходив у Марійському духовному центрі в...
Коли ми приходимо на прощу до Зарваниці, ми усіма фібрами своєї душі відчуваємо, що над нами відкривається небо,...
Цьогоріч 12 липня минуло 13 років, коли вперше вірні УГКЦ молились святу Літургію на сходах Гарнізонного храму святих...