Митрополит Ігор: «Завдяки творчості сестри Марії Слєпченко ми всі заглибилися в таїну Різдва Христового»

-
Post font size
+

Поринути у вир коляд в музичному опрацюванні сестри Марії Слєпченко, яка належить до Згромадження сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя, мали нагоду ті, хто 25 грудня відвідав Духовно-мистецький проєкт «Радість Різдва в кожен дім». Захід відбувся у Національній обласній філармонії імені Мирослава Скорика.

Різдвяну сюїту «З нами Бог» сестри Марії Слєпченко виконали солісти камерного оркестру та хору Заслуженої академічної капели України «ТРЕМБІТА». Диригент – Сергій Якобчук.

Автор проєкту ― співзасновник Благодійної Фундації «Андрей», науковець і дослідник Михайло Перун.

Ділячись про особисте пережиття Різдва через музику, сестра Марія на своїй сторінці у фейсбуці написала:

«Дуже люблю прикрашати ялинку. Хто був у нас і бачив нашу ялинку, то може зауважив, що вона дуже різноманітна, а навіть дитяча. На ній є саморобні прикраси, вінтажні іграшки, яскраві і радісні, а також ті з натуральних матеріалів. Є косівська кераміка і вироби з соломи. Поєднується українська автентика з вікторіанським стилем і звичайними популярними прикрасами. На ялинці маленький всесвіт. І це все виражає дитячу радість, яку приносить Різдво. І ця моя сюїта різдвяна, на яку Вас запрошую ― покликана пробудити промінчик різдвяної радості. Ця музика є дуже проста, вона трохи як та ялинка: поєднує фольклор, класику, сучасність і популярну музику. Відомі колядки і авторські, архаїчні церковні і народні. А все це заради прослави Божого Сина, який приходить, щоб зігріти змерзле людство теплом Своєї любові».

На заході були присутні шанувальники високого мистецтва, серед яких і Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор, єпископ-номінант Київської Архиєпархії УГКЦ Андрій Хімʼяк, Синкел у справах духовенства і священичих родин Львівської Архиєпархії отець Юрій Чудяк, представники монашества.

Наприкінці концертної програми Митрополит Ігор звернувся з подячним словом до авторки сестри Марії та її батьків, які були присутні на заході.

Сьогоднішній вечір для нас дуже знаменний. Він багато вніс у наше пережиття. Я майже на одному диханні переслухав цю музику, ці співи. Думав про те, яка сестра Марія скромна, та водночас, як Господь поблагословив її талантом.

Ми всі заглибилися в таємницю Різдва Христового, в таїну Його народження… Переносилися думками і на фронт, де українські воїни захищають нашу Батьківщину, згадували їхню мужність і стійкість. У нас промайнула пам’ять і про тих, які поклали свої життя за те, щоб ми разом із вами відчували відносний спокій.

Думаю, ця війна поволі йде до нашої перемоги. Молімося, щоб Господь Бог якнайшвидше приблизив цей час.

Окремі слова вдячності Архиєпископ Ігор звернув до батьків сестри Марії за те, що виховали таку доньку. До слова, батько монахині ― Володимир Слєпченко ― маляр, графік, монументаліст і майстер психологічного портрету, член Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України, народний художник України, дійсний член ГО «Українська Академія Наук» та Всесвітньої Академії Мистецтв Mondial Art Academia, Париж, Франція.

Останні новини

13 червня 2024 року у приміщенні Будинку офіцерів владика Володимир у співслужінні військових капеланів освятив «Вибір» - простір...
Вознесіння ГНІХ Ді 1,1-12, Лк 24,36-53. Храм Вознесіння, Левандівка 13.06.2024. Святий апостол Лука описує у книзі Діяння подію...
Через Вознесіння Ісуса Христа не пропадає його любов до світу, вона присутня серед нас. Не шукаймо Ісуса за...
Ді 18,22-28; Ів 12,36-47. Храм святого Онуфрія, Львів 12.06.2024. Святий апостол Павло обходив міста, щоб голосити слово Боже....
Звідки черпати сили в час війни? Пресслужба Львівської Архиєпархії ініціювала зустріч із представниками львівських медіа. Розпочався захід з...