Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, за підтримки Польського інституту в Києві, у співпраці з Іконописною школою УКУ «Радруж» та кафедрою сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, запрошують на відкритий семінар «Осмислюючи спадок Єжи Новосельського: мистецько-богословське розкриття».
Захід відбудеться 17 грудня об 11:00 у студмістечку УКУ, в 013 аудиторії (приміщення біля нижнього храму свщмч. Климентія папи — площа Святої Софії Премудрості Божої, колишня вул. Козельницька, 2).
«Постать і творчість Єжи Новосельського становить спільну спадщину і гордість Польщі та України. Для культурного й духовного формування цього художника краківського авангарду вирішальними виявилися біографічні зв’язки з Греко-Католицькою Церквою і Православ’ям… Сакральна творчість Новосельського, так само, і його глибокі погляди і пророчі теологічні роздуми, перекидають місток над розколом християнства, конфліктами ворожого світу й духовним сум’яттям сучасної людини…» — зазначила мистецтвознавиця Кристина Черні.
Доповідачі:
Кристина Черні — мистецтвознавиця і історикиня мистецтва, працівниця Інституту історії мистецтва Яґеллонського університету;
Соломія Тимо — мистецтвознавиця і директорка Іконописної школи УКУ «Радруж»;
Роман Василик — професор, народний художник України, засновник кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ;
Богдан Зятик — викладач кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ;
Андрій Шкраб’юк — протопсалт, знавець церковної музики, перекладач творів Єжи Новосельського;
Андрій Комарницький — іконописець, співзасновник іконописної майстерні «Алімпій».
Під час семінару представлять мистецьке надбання одного з найвизначніших художників та іконописців ХХ-го століття Єжи Новосельського. Також покажуть глибинний зв’язок його творчості з його оригінальними богословськими інтуїціями.
За додатковою інформацією звертайтеся – romano@ucu.edu.ua