Як би це парадоксально і прикро не було, сьогодні, новітньою зброєю у війні є зокрема зерно, хліб. Ми повертаємося до того, що в нас хочуть забрати, що хочуть вкрасти і знищити. Цього радше не вийде зробити. Чому? Бо ми захищаємося з любов’ю. Якраз в час цієї війни дуже важливо зберегти людське обличчя, зберегти те, що ми є людьми культури.
На цьому наголосив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир у своєму духовному слові, скерованому до учасників обласного форуму «Культура як зброя», у четвер 27 жовтня 2022 року у конференц-залі парк-готель «Древній град».
«Дорогі люди культури, бо такими ми є, інакше ми б сюди не прийшли. Я дуже надіюся, що багато з нас прийшли не по протоколу, бо є потреба бути. Мені особисто цікаво що буде, хто буде говорити, про що будуть говорити», — звернувся до учасників владика Володимир.
Архиєрей пригадав, що саме слово «культура» з латинської мови означає «праця», позначає процес обробки, опрацювання.
Він припускає, що ми відразу можемо замислитися, що це має спільного з картинами, мистецтвом. Проте, на переконання, владики Володимира важливо розуміти, що культура має широкий діапазон і це слово найперше народилося у сфері землеробства, в аграрній сфері.
«Коли ми кажемо, що є зимові культури, літні, найперше маємо на увазі город. Рівно ж культура це є надбання народу: мистецтво, живопис, іконопис… Це також певні засади поведінки, який собі виплекав певний контекст…», — ділиться думками архиєрей і пригадує, що все ж таки є війна.
«Це кілька камінчиків до мозаїки сьогоднішнього заходу. Тим, що було на серці хотів у цій хвилі з вами поділитися. На початок кожної доброї справи, як велить не лише наша культура чи традиція, а потреба серця просимо Божого благословення», — додав владика Володимир.