«У своєму служінні він пране бути свідком розп’ятого та воскреслого Христа», — владика Володимир звершив дияконське рукоположення Романа Цинкалюка

-
Post font size
+

Брате, будь наслідником учня та апостола Івана, який може навіть трохи з молодечої наївності витривав на Хресній Дорозі. Хоча самої наївності було б недостатньо. Там треба було багато любові. Цього побажав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир на свято Воздвиження у храмі Всіх святих українського народу. Під час Архиєрейської Літургії єпископ-помічник звершив дияконське рукоположення Романа Цинкалюка.

«Щиро вітаю всіх у вересневий день, коли спогадуємо Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього», – зазначив проповідник.
Він пригадав, що коріння історії сьогоднішнього свята сягає у перші століття християнства.
«Надіюся, що всі тут присутні знають історію походження нинішнього свята. Так, важливо знати історію, що сталося хрестом Господнім, але набагато важливіше знати і жити тим, що сталося на Ньому. Про це нам пояснює євангельське слово. Наш Спаситель саме на хресті здолав гріх і смерть, віддав своє життя за весь людський рід, відкрив для нас Царство Небесне, для тебе і для мене! Ось саме тому цей хрест такий цінний для нас. На утрені празника молимося: «Хресте Христовий, надіє християн, керманичу заблуканих, пристане в бурі, підпоро вселенної, лікарю недужих, воскресіння померлих, помилуй нас!» – зазначив владика Володимир.

«Хрест – це набагато більше, ніж декорація приміщень чи прикраса для тіла. Він не просто дерев’яний, металевий, чи з прикрасами на шиї. Мій Хрест – це погляд на Ісуса Христа! Хрест дихає любов‘ю Спасителя, тому він є Животворящий», – наголосив архиєрей.

Проповідник зауважив, кожна людина в тій чи іншій сфері життя є розп’ята, переживає власну Голгофу.
«Багато речей чи подій нам спричинюють біль. Можливо, часто промовляємо, як Ісус, слова: Боже, де Ти є, чому Ти мене покинув? (пор. Мт. 27,46). Як ставитися до тих хвилин розп’яття, які щодня повторюються? Чи зможу свій хрест взяти і понести? Погляньмо на Спасителя, Він не покинув Хрест, а прийняв і виніс його на Голгофу. Він не сказав, що це проблеми людей. Він знав, що хрест є тимчасовим, бо за хрестом приходить Воскресіння та спасіння. Зрештою, Ісус Христос не мав свого хреста, він ніс хрест за Тебе і за мене», – роздумує він.
На його переконання, спрага Ісуса на хресті є спрагою за моєю любов’ю. Жоден «оцет чи жовч» матеріальних речей, а ще більше гріха не можуть втамувати цієї спраги. Людина може нести свій хрест тільки тоді, коли знає, для чого це робить, коли також її любов буде розп‘ята для Ісуса Христа. Це є благовість християнства. Хрест, який мав стати знаряддям сорому і смерті, став символом прослави, пошани і життя. Але в історії християнства завжди були спроби зневажити хрест. Старші пам’ятають, молодші можливо чули, як в другій половині 20 століття радянська система ставилася до хреста та християн. Християн переслідували, а хрести скидали з храмів і каплиць.

«Сьогоднішні часи не є винятком. Спроби «зневажити хрест» мають інші прояви, наприклад у пропозиції хибної кар’єри, кращого життя на землі, де людина часом відважується топтати моральні цінності. А що там заповіді Божі, а що там піст, а всі так роблять… А що інші подумають про мене? Було б набагато легше жити, якби людина не звертала увагу, а що подумають інші. Ісус залишився майже сам з хрестом, але Він знав, для чого це робить. Хоча майже всі, навіть найближчі, покинули Його», – додав архиєрей.

Відтак він наголосив, що сьогодні стаємо свідками та учасниками дияконського рукоположення нашого співбрата Романа, який у своєму служінні пране бути свідком розп’ятого та воскреслого Ісуса Христа. Тому брате, будь наслідником учня та апостола Івана, який може навіть трохи з молодечої наївності витривав на Хресній Дорозі. Хоча самої наївності було б недостатньо. Там треба було багато любові.

«Боротьба чи зневага хреста є зневагою Бога. Війни проти Бога ще ніхто не виграв, бо зброя Бога – це любов до людини. І якщо людина цю любов відкине, то вона приречена на загибель», – наголосив владика Володимир.

«Хрест бачимо на куполах наших храмів, каплиць, він є в наших домівках. Сьогодні він є прикрашений та виставлений на тетраподах святинь. Хрест нагадує завжди, куди ми йдемо, яка ціль нашого життєвого паломництва. Важливо це усвідомити, а ще більше цим жити!» – жодав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.

Останні новини

Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир зустрілися з переможницею виборів на посаду ректора...
Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор вручив подячні грамоти Християнській Євангельській Церкві «Гефсиманія» та її старшому пастору Валерію Марченку...
30 березня на Софійському Схилі у Винниках відбулася друга зустріч фундаторів акції Світла для Софії. У 2024 році...