«У наші воєнні дні Соломія мотивувала б нас до життя і перемоги»: Владика Володимир звершив Панахиду на могилі Соломії Крушельницької у день її 150-ліття

-
Post font size
+

Цікаво, як би звучала мелодія Соломії сьогодні в прямому і переносному значенні? Як вона би переживала і реагувала на ці воєнні події? Очевидно, що вона би нас мотивувала до життя і перемоги. У п’ятницю 23 вересня 2022 року єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир звершив Панахиду на могилі Соломії Крушельницької у день її 150-ліття. Архиєрею співслужили священники Львівської Архиєпархії.

До молитви долучилися представники Львівського Національного Академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові та представники італійської делегації-партнерів.

Співом молитву супроводжував Львівський муніципальний хор «Гомін», а також до вшанування пам’яті Соломії Крушельницької доєдналось тріо «Осанна».
У душпастирському слові архиєрей зауважив, що Соломія цього ранку нас всіх зібрала на спільну молитву.
«Соломія Крушельницька виховувалася в греко-католицькому контексті, її батько був священником. Це ще раз показує, що Церква має що запропонувати суспільству. Це не є лише місце зустрічі кількох старших людей. Церква має музику , мистецтво, естетику. В такий спосіб вона також проповідує також Боже Слово, робить Бога присутнім», – сказав владика Володимир.
Також присутні вшанували пам’ять Соломії Крушельницької покладанням квітів.

Довідка: Соломія Крушельницька народилася 23 вересня 1872 р. Її малою батьківщино були Білявинці, де народилася, і село Біла на Тернопільщині, в якому зростала в сім’ї греко-католицького священика. Зацікавлення музикою в неї виявилося в ранньому дитинстві. Згодом італійка Карлотта Вентурі це визначила так: «…геній музики опустився на її білу колиску … музи обрали її своєю виразницею, і з перших років життя все в ній було справжньою гармонією». Крушельницька з медаллю і відзнакою закінчила Львівську консерваторію (1893 р.), вдосконалювала свою вокальну майстерність у Мілані в прославленої професорки Фаусти Креспі. Дебютувала як оперна співачка у Львові в 1893 р. в партії Леонори в «Фаворитці» Г. Доніцетті. У 1898-1902 рр. була примадонною Варшавської Опери. Пізніше тріумфально гастролювала на кращих оперних сценах світу – в Парижі, Лондоні, Римі, Мілані, Флоренції, Берліні, Відні, Мадриді, Лісабоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербузі, Каїрі та в багатьох інших містах. У її репертуарі було більше півсотні партій в усіх найкращих операх італійських, німецьких, французьких, польських, австрійських, російських та інших композиторів.

Останні новини

🏢 Пенітенціарна система - це складний механізм державних установ, що виходить далеко за межі простого утримання під вартою....
Сьогодні, 2 грудня, владика Володимир очолив молитовний вечір духовної віднови для медичних працівників. Звертаючись до присутніх, владика сказав...
У хорі «Єдність» з храму Всіх святих українського народу все саме так, як у справжній сім’ї. Тут важко...
Яким є Піст священника, в чому його особливість та як за 40 днів оновитися, розповів отець Роман Гнатів,...
У нелегкі часи особливо хочеться справжнього дива. І коли ж, як не взимку, очікувати його? Тож, щоб наблизити...