«У сповіді важливо визнати те, що ми могли зробити доброго, але не зробили» – думки владики Володимира з катехизи «Про Таїнство Покаяння» для нечуючих

-
Post font size
+

Що таке сповідь?

Сповідь, як і кожне Святе Таїнство – це зустріч людини і Бога. Специфічно сказати можна так, що сповідь – це примирення з Богом. У сповіді також людина примиряється сама зі собою, тобто знаходить дорогу до свого серця.

Як добре підготуватися до тайни Сповіді?

Дуже важливо найперше помолитися до Святого Духа і взяти достатньо часу на тишу – просто побути в тиші для того, щоб проаналізувати своє життя.

Які умови Тайни Сповіді?

Маємо кілька умов Тайни Сповіді. Перша – іспит сумління, визнання гріхів, жаль за гріхи, постанова поправитись, що є дуже істотне і опісля, відмовити покуту, яку дав священник-сповідник.

Немає ніде прописано, що раз у році вистачає сповідатися і причащатися. Але подивімося, якщо ми б раз у році умивалися, раз в році їли, то що тоді було б з нами? Наша душа є спрагла, голодна, і дуже важливо, аби це робити частіше. Тобто, треба робити це так часто, як підказує сумління.

Що характерно для молоді у їхньому ставленні до Тайни Покаяння?

Для молоді і зокрема для дітей дуже важливо дуже важливо насамперед, не боятися сповіді і, по-друге, правильно формувати своє сумління, щоб воно було вражливе на те, що є погане і гріховне. Також у сповіді важливо визнати те, що ми могли зробити добре, але не зробили. У сповіді не йдеться лише про те, що ми погане зробили, але також про можливості чинити добро, які ми опустили.

Чи людина, яка не покаялася у земному житті, може розраховувати на милосердя Бога?

В Євангелії від Івана перший подарунок воскреслого Христа – є Сповідь, де Ісус говорить: «Прийміть Духа Святого, кому відпустите гріхи, відпустяться їм». Варто це зробити на землі. Проте ми ніколи не знаємо у якому стані відходить людина до вічності. Що у цей момент вона відчуває, можливо, в останню мить, вона жаліє за свої гріхи, і Бог бачить милосердними очима ситуацію.

Нехай Господь всіх благословить, всім товаришує, дарує ласку щирого покаяння, жалю і радості з життя.

Відеонауку можна переглянути – тут

Пригадаємо, що Центр душпастирства осіб з вадами слуху «Надія», який діє при Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, запустив серію катихетичних відеороликів для людей з вадами слуху. Щонеділі о 19:00 відеонауки публікуються на YouTube-каналі Tvoemisto.tv.

Як зазначають організатори, особливість таких соціальних роликів з сурдоперекладом в тому, щоб допомогти людям з вадами слуху переглядати та пізнавати Святе Письмо, доступно проходити катихетичні науки католицької церкви.

Останні новини

У Страсну п'ятницю в Архикатедральному Соборі святого Юрія Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор у співслужінні з Єпископом-помічником Володимиром...
Церква ввійшла в так зване «Пасхальне Тридення», яке у богослужбовій літургійній традиції починається у Великий Четвер і закінчується...
У Велику середу, 1 травня 2024 року, у відпустовому центрі Львівської архиєпархії – «Страдч», за участі єпископа-помічника Львівської...
Час перебування на землі Ісуса Христа в людському тілі зближався до кінця. Спаситель мав довершити ще кілька справ,...
Декрет Архиєпископа і Митрополита Ігоря о. Михайлу Киричу(редемптористу) вручив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир, у вівторок, 30 квітня...