“Молімося за його прославу !”: Відбулася щорічна проща до Прилбич з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького

-
Post font size
+

Молімося за його прославу! У беатифікаційному процесі стоїть питання чуда і поки ця справа ще не рухається вперед. Тому, про отриманні ласки обов’язково повідомте свого священника, звідки ви походите. Це дуже важливо! Про це попросив Архиєпископ та Митрополит Львівський владика Ігор, у п’ятницю 29 липня, з нагоди 157-ої річниці з дня народження праведного митрополита Андрея Шептицького, під час прощі до Прилбич.

Львівському митрополиту співслужили: єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії владика Михайло, єпископ Чернівецької єпархії владика Йосафат, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії владика Петро та єпископ-помічник Львівської єпархії владика Володимир.

Під час святкової урочистої Божественної Літургії з проповіддю до вірних звернувся владика Йосафат.
У проповіді архиєрей розкрив основні риси митрополита Андрея на основі книги його матері Софії Шептицької ««Молодість і покликання о. Романа Шептицького», а також закликав усіх батьків, які хочуть виховати майбутніх «шептицьких» прочитати цю книгу.

Відтак владика Йосафат запропонував задуматися над тим, що сьогодні у Прилюбичах, у день свого народження, хотів би нам сказати митрополит Андрей. Яким би був його основний месидж?
«Митрополит Андрей пережив дві війни. Найперше, коли прийшли російські війська, він у Львові зібрав всіх священників і сказав їм, що буде проповідувати про безсмертну душу. Всі зрозуміли, що ніхто не має права втікати. Він завжди залишався разом з народом і зі своїми священниками», – сказав проповідник і підкресли, що Андрей Шептицький завжди відчував народ і центральною темою його молитви була молитва про Божу Мудрість, яка воплотилася у його особі.

На його переконання нам зараз важливо зрозуміти, що означає війна у Божій Премудрості. Бо можемо тільки здогадуватися.
«Премудрість Божа здобувається терпінням, терпеливістю і стражданням. Це основні риси українського народу через посередництво яких ми здобуваємо Божу Премудрість», – переконаний єпископ Чернівецької єпархії.

«Щирим покаянням, молитвою та приступанням до святих Тайн можемо пришвидшити час, коли Бог з нас зніме страждання війни, які нас сьогодні мучать», – наголосив проповідник.
Що Господь хотів би нам сказати сьогодні через митрополита Андрея, який був би тут сьогодні присутній? Цікаво про що нам сьогодні би проповідував митрополит Андрей?
«Можемо припустити, що про Безсмертну душу, Божу Премудрість, яка осягається через страждання та терпіння», – припустив владика Йосафат, наголосивши, що ми маємо право просити про припинення цього страждання.
«Прошу вас, щоб ми всі просили через заступництво митрополита Андрея визволення для нашого народу. Більше того це наш обов’язок! Якщо він так любив і дбав про наш народ за життя, то хіба він не буде у вічності благати Бога про милосердя для українського народу!» – попросив проповідник.
Також архиєрей наголосив на важливості свідчити про ласки здобуті за посередництвом митрополита Андрея. Важливо про них говорити священнику, відтак єпископу, який передасть у постуляційний центр.

Владика Йосафат вказав на особливу рису праведного митрополита – приймати всіх з любов’ю і глибоко цікавитися особистістю кожного, хто до нього приходив на розмову. Через що люди від нього виходили перемінені.

«Бог йому дав серце і душу українського народу. Просімо сьогодні, щоб дух митрополита Андрея і його дари Бог дав кожній парафії, кожному містечку. Щоб виросло багато вільних доньок і синів України, які би мали дари і харизму, які мав великий митрополит Андрей. Щоб душа і серце українського народу зросла до такого рівня, щоб він преобразився, у вільний народ такий, яким його у своїх візіях бачив Шептицький – сильну, міцну Державу Україну, рівну серед інших народів. Чи ми це побачимо? Це залежить від нас. Від того, як би будемо навертатися, працювати, служити і найважливіше – молитися. Тому що молитва все переображує!» – наголосив владика Йосафат.
По завершення святкового моління митрополит Ігор подякував владиці Йосафату за проповідь, привітав усіх інших присутніх владик, а таокож пригадав і наголосив на важливості прохання владикки Йосафата молитися за прославу Андрея Шептицького та свідчити про чуда за його посередництвом.

«Молімося за мир в Україні і пам’ятайте, що у Львівській Архиєпархії кожного вівторка є піст за наших військових. Підтримаймо їх, хто як може» – сказав Митрополит Ігор.

Опісля Божественної Літургії владики освятили воду, окропили нею вірних А також на території церкви освятили новозбудований соціальний хостел та ікони, роботи парафіян написані з благодійною метою.

Останні новини

Хаб ментального здоров'я «ДіяТи» пропонує унікальну нагоду ― отримати безоплатні консультації психологів. ― Програма, яка зараз стартує, це...
Митрополит і Архиєпископ Львівський з нагоди свята ― Дня Збройних сил України ― звернувся до наших воїнів: ―...
Зі смутком у серці та молитвою на устах повідомляємо, що 5 грудня 2022 року після важкої недуги упокоївся у Бозі п. Юрій Шевчук, батько Отця...
У межах проєкту онлайн-школа «Богослов’я тіла» 16-18 грудня відбудеться духовний вікенд «Таємниця Великого Різдва» із отцем Олексієм Саранчуком...
Сьогодні, на свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, для парафіян села Шпиколоси, що на Золочівщині, особливе свято ―...