«У стіп Матері дитина почувається спокійною»: владика Володимир очолив молитву перед фігурою Фатімської Богородиці

-
Post font size
+

Разом з Богородицею збираємося на молитву вервиці. Разом з нею виходимо до нашого Львова. Тим самим Матір Божа показує, що їй небайдужа наша Україна і дорога нашого життя. У цьому запевнив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир у душпастирському слові перед фігурою Фатімської Богородиці в храмі Різдва Пресвятої Богородиці (м. Львів,
Майдан Івана Павла II, 1). Архиєрей очолив Молебень та вервицю з обходом довкола храму. З ним разом молилися священники парафії та вірні Львівської Архиєпархії
.

Моління розпочалося з Молебню до Пресвятої Богородиці.

Особливим наміренням цього дня стала молитва за те, щоб люди відмовилися від найстрашнішої зброї – ядерної бомби.

«Коли я довідався, що Папа Франциск має намір посвятити росію й Україну непорочному серцю Пресвятої Богородиці, мене огорнуло відчуття великого спокою. Бо у стіп Богородиці, у стіп матері дитина себе почуває спокійною», – поділився єпископ-помічник ЛА своїм пережиттям від почутого про подію, яку єпископи цілого світу на чолі з Папою Франциском звершать цієї п’ятниці, 25 березня 2022 року.

Архиєрей звернув увагу на слова Молебню, який нас запевняє, що більше не маємо ніякої заступниці чи покровительки, окрім Божої Матері.
За його словами, феномен Фатіми є дуже цікавий, бо Богородиця сказала саме дітям в особливий спосіб пам’ятати про росію. «Діти це не могли придумати, бо вони навіть природно не могли знати про існування росії. Богородиця не сказала це вчителям географії, які мали би знати про росію. Вона не сказала це професорам богослов’я, які могли теж по-своєму пояснити й інтерпретувати. Вона це сказала чистим, невинним дітям. Це не була дитяча наївність», – зауважив він і підкреслив: «Ми сьогодні є свідками того, наскільки це об’явлення мало пророчий характер».
Архиєрей зауважив, що з початком війни ми себе почували доволі самотніми, коли спостерігали, як люди втікають з України. Особливо цілі посольства й різноманітні дипломатичні структури.

«Будьмо певні, що Бог Україну не покинув. Він звідси не виїхав, а лишився разом з нами. Він з нами зараз є близько як ніколи не тільки тому, що ми покривджені. Він разом з нами є брутально вбитий в Ірпені, Чернігові й інших містах нашої України. Він є похоронений в Маріуполі без обряду похорону», – запевнив проповідник.

Владика Володимир провів паралель між сьогоднішніми воєнними подіями в Україні та пасхальним воскресінням Христа: «Саме так Христос був покладений до гробу, без довершеного чину похорону. Мироносиці недільного ранку саме тому і поспішали до гробу, щоб завершити чин похорону. Бо в страсну п’ятницю це було неможливо через загрозу для життя».

Люди питають, – каже єпископ-помічник ЛА, – чи взагалі цього року буде Великдень. За 2000 років такого не було, щоб Великдень не настав. Ба більше, на його переконання, ми зараз є на дорозі до Великодня. Маємо найкращий Великий піст, який тільки може бути. Ніякі буденні події нам не перешкоджають бути близько з Богом. Більше того, сам Бог є сьогодні нашим реколектантом. Він нас провадить цією дорогою Великого посту до Великоднього ранку.

«Яка ж участь Пресвятої Богородиці на хресній дорозі України?» – запитує Архиєрей. І відповідає: «Її сльози над Україною, над нами є тими самими слізьми, які Вона проливала на хресній дорозі свого Сина».
«Можна запитати, чому Вона не реагувала? Що могла вдіяти? Чому мовчало небо? Ісус теж на хресті запитував у Бога, чому Він Його покинув. Це є цитата 22 Псалма. Цікаво, що друга частина цього Псалма має характер тріумфу», – додав він.
«Наш християнський оптимізм нас дуже мотивує бути радісними людьми. Якщо ми зараз будемо думати, як то буде далі, то ми себе знищимо. Навпаки треба черпати сили і радості, щоб мати силу все відбудовувати. Наші герої не помирають для того, щоб ми помирали і себе руйнували плачем чи розпачем», – наголосив Преосвященний Володимир.

Опісля Молебню відбулася молитва вервиці з обходом довкола храму.

Пригадаємо, що у четвер, 17 березня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Львові виставили для вшанування мандрівну фігуру Фатімської Богородиці. Статую урочисто зустрів Архиєпископ і Митрополит Львівський владика Ігор спільно зі священниками та вірними Львівської Архиєпархії.

Цікаво, що це тринадцята копія статуї Фатімської Богородиці, що вшановується в каплиці, спорудженій на місці об’явлень Пресвятої Богоматері у Фатімі. Її вирізьбив в 1920 році скульптор Жозе Феррейра Тедінь за вказівками Лусії, однієї з трьох дітей, яким об’являлась Пресвята Богородиця. Під час найбільших урочистостей цю статую увінчує дорогоцінна золота корона, в центрі якої вмонтована куля, що пронизала тіло папи Івана Павла ІІ під час замаху, який стався 13 травня 1981 року на площі Святого Петра у Ватикані. Святий Іван Павло ІІ подарував цю кулю на знак вдячності Пресвятій Богородиці за порятунок його життя.
Статуя Богородиці перебуватиме в храмі Різдва Пресвятої Богородиці до 15 квітня 2022 року.

Переглянути вервицю можна – ТУТ

Фоторепортаж – на сторінці Львівської Архиєпархії у фейсбуці

Детальнішу інформацію про Фатімське обявлення та про розклад молитви можна дізнатиссь на офіційній сторінці храму Різдва Пресвятої Богородиці, а також долучити онлайн до щоденного моління – тут

Останні новини

Цими вихідними, 12-14 квітня, у Зарваниці зібрані духівники, координатори, голови осередків молодіжного руху нашої Церкви «Українська молодь —...
В нинішній день стаємо учасниками священичого рукоположення нашого співбрата Ореста, який також перейшов різні етапи сходження в цей...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор побував із душпастирським візитом у Згромадженні Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Львові....
Усім відомо, що хто співає, той молиться двічі. Тож пресслужба Львівської Архиєпархії розпочинає новий проєкт, метою якого є...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор звершив Архиєрейську Літургію з нагоди зʼїзду дружин священників Львівської Архиєпархії У своїй проповіді...