Владика Володимир: «Бог через чекання вчить людину терпеливості»

-
Post font size
+

Не біймося дотикати Бога, Він сам пропонує нам свою руку, можливо ми боїмося або щось нам перешкоджає? Зокрема певні гріхи можуть нам не давати цього зробити. Для цього є вихід! Маємо в Церкві великодній дарунок прощення гріхів, яке відбувається в сповіді. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир під час проповіді до вірних в Архикатедральному соборі св. Юра у 24-ту неділю після Зіслання Святого Духа.

На початку проповіді владика Володимир закцентував увагу на важливості зустрічі, які відбуваються в різний спосіб у житті людини.
Відтак пригадав зміст євангельського слова, згідно якого біля Ісуса Христа збиралося щораз більше людей.
«Вони довідуються, що цей проповідник є Божим посланцем, Він випромінює силу зцілення. Багато осіб хочуть Його почути, побачити, доторкнутися або щось попросити. Тобто, люди прагнуть Ісуса зустріти. І віра людей робить чуда. Ми чуємо про дві драматичні життєві історії, де присутній дотик Бога, який нахиляється над людиною. Зцілення отримують ті люди, які на перший погляд не мали б на це розраховувати. Спочатку до Ісуса припав Яір, голова синагоги, чиновник окупаційної влади. Припасти до ніг – це упокорення і постава великого благання. Хто в покорі схиляється перед Богом, того Божа ласка підіймає. Яір просив не за себе, а за дочку, бо дитина вмирала. Але Ісус чомусь не спішить до Яіра додому», – розповів проповідник і продовжив свою думку: «Він знає, чому. Тому що Бог через чекання вчить людину терпеливості, Йому, зрештою, належить вічність. Кажуть, що Бог створив час, а про поспіх нічого не сказав. Тому ми не мусимо за життя отримати відповіді на всі наші запитання і виклики, для цього є також вічність».
За його словами, кровоточива жінка довірилася Ісусові, дотикається до Нього. «В момент дотику вона стає здоровою. «Віра твоя спасла тебе» – каже їй Ісус. Він серед багатьох людей побачив її віру. Ісус також звертається до неї «Дочко» (в НЗ є лише два рази такий вислів – ще в Мр 5,34). Можливо вона ніколи не чула такого лагідного слова, невідомо, що було з її батьками. А Ісус дарує їй це слово і ще здоров’я. Ісус повертає людину до спільноти, бо чудово розуміє, що людина є створена суспільною істотою, тобто для життя з іншими», – додав він.
«І знову питання: Чи Ісус кінцево забув про дочку Яіра, чи Він не може всім відразу допомогти? Проблема ще більше зростає, бо виявляється, що дитина вже й померла. А Ісус далі говорить про віру: «Тільки віруй і вона спасеться»!» – зауважив проповідник і пояснив, що це є специфіка Євангелії Луки як лікаря зображати такі постаті чи події «на межі», на «марґінесі». Тим самим показується завдання Ісуса рятувати тих, хто загинув. Ісус все-таки приходить до хати Яіра, а це означає ввійти в життєву ситуацію людини.
Владика Володимир пригадує, що Ісус каже, що дитина спить, дотиком повертає її до життя. В очах Ісуса вона жива, бо віруюча людина не помирає, вона лише засинає, покидає земне життя. Ця дівчина рано чи пізно також відійшла до вічності. В будь-якому випадку для батьків ця дитина немов би знову народилася. Ісус каже дати їй їсти, а це є ознакою живої людини, бо дитину після народження годують.
А все почалося з того, – підкреслює архиєрей, -що батько попросив за дитину… Можливо в нас є такий стереотип, що це мама відповідальна за духовне життя в сім’ї. Ісус питається сьогодні батьків: Чи ви стараєтеся, щоб ваші діти приходили до Бога, народжувалися для неба? Як важливо, щоб кожний батько також молився, просив Бога доброї життєвої дороги для дитини. І добрим прикладом повинен прокладати цю дорогу. В соцмережах я натрапив на короткий діалог батька з сином. Отже, батько каже: «Сину, дивися, куди ходиш». А син відповідає: «То ви дивіться, тату, бо я йду вашими стежками…».

«В обидвох випадках є зцілення через дотик з Ісусом. Він наголошує не так про здоров’я чи фізичне зцілення, а про спасіння. Спочатку віра, а потім оздоровлення. А що нам заважає взяти Бога немов би за руку? Доторкнутися до Нього? Тоді нам нічого не може перешкодити в спасінні», – переконаний проповідник.
«Дотик Бога до людини присутній в Церкві до нинішнього дня. Зокрема, священик, даючи Святе Причастя, говорить опісля: Оце діткнулося уст твоїх, відійме беззаконня твоє і всі гріхи твої очистить. Найважливіше до Бога йти з вірою і довірою, а Він знає, що з нами робити та куди нас провадити!» – додав на завершення Преосвященніший Володимир.

Фото з архіву

Останні новини

Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир зустрілися з переможницею виборів на посаду ректора...
Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор вручив подячні грамоти Християнській Євангельській Церкві «Гефсиманія» та її старшому пастору Валерію Марченку...
30 березня на Софійському Схилі у Винниках відбулася друга зустріч фундаторів акції Світла для Софії. У 2024 році...