Звернення Митрополита Львівського з нагоди V Всесвітнього дня бідних та Дня молитви за сиріт

Слава Ісусу Христу!

Возлюблені у Христі брати і сестри!

Завершуючи 2016 рік, проголошений у святій Церкві роком Божого Милосердя, Святіший Отець Папа Франциск установив День убогого, щоби звернути увагу на людину в різних її потребах. Цього року вже п’ятий Всесвітній день бідних відбудеться 14 листопада. Минулого року ідею особливої допомоги потребуючим особам підтримав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Він закликав, щоби при парафіях УГКЦ тривала безперервна акція «Нагодуй убогого», яка не лише в окремі дні, а протягом цілого року буде джерелом підтримки та помочі тим, які за різних обставин опинилися на межі бідності. Блаженніший заохочував, щоб у кожній парафії були групи соціального служіння, які би допомагали людям, що знаходяться у складних життєвих обставинах. Така парафіяльна спільнота збирала би речі першої необхідності – продукти довготривалого зберігання, одяг, медичне обладнання, милиці та інвалідні візочки, засоби гігієни та інші, а під час пандемії допомагала потребуючим хворим у лікуванні. Церква завжди відкрита до людей різної форми бідності через брак роботи і хвороби. Церковна спільнота не може стояти осторонь та бути байдужою, а навпаки – має бути відкритою та допомагати  потребуючим людям. У посланні на цьогорічний Всесвітній день бідних Папа роздумує над темою «Бідних завжди маєте з собою», яка несе у собі думку, що ми є відповідальні за творення справедливості у суспільстві, щоби подолати ті чи ті форми бідацтва. Кожна людина, не зважаючи на різні життєві обставини, має право на гідне життя. «Коли віруючі хочуть особисто побачити Ісуса, доторкнутися до нього рукою, то знають, куди звертатися: бідні є таїнством Христа, вони представляють його особу та відсилають до нього» – каже Папа.

Також цього року 14 листопада припадає Всесвітній День молитви за сиріт. Прошу Вас у цей день у кожній парафії провести молитву за сиріт, а також інші заходи, скеровані на допомогу їм.

Важливо на проповідях розповісти реальне свідчення парафіяльної спільноти людям, яким ви допомагаєте. Водночас, усвідомлюючи виклики непростого часу пандемії, прошу проводити заходи з дотриманням епідемічних умов. Знаємо, що багато парафій нашої Архиєпархії та монаших згромаджень вже активно працюють у соціальному служінні (особливо в галузі опіки сиріт). За це вам щиро дякую: монашеству, священникам та волонтерам, які жертвують свій вільний час та працю для добра інших. Оскільки викликів є ще досить багато, не всім потребуючим ми ще змогли допомогти та підтримати! Заохочую усіх священників та вірних організувати такі заходи у своїх парафіях протягом року.

Благословення Господнє на Вас!                                 

                                             
+ Ігор
Митрополит Львівський УГКЦ

 

Прохання на сугубій ектенії під час Богослужіння за дітей-сиріт

Ще молимось за дітей-сиріт, щоб вони зростали у вірі та надії на Господа і особисто в житті відчували його батьківську любов і турботу, молимось тобі, вислухай і помилуй.

Ще молимось за сиріт, що позбавлені батьківської чи материнської любові, зціли їх, Господи, від поранень душевних і тілесних, молимось вислухай і помилуй.

Ще молимось за всіх батьків, опікунів, вихователів та людей доброї волі, які піклуються про дітей-сиріт. Благослови, Господи, їхню благородну працю, наповни їхні серця твоєю любов’ю, щоб вони допомагали знедоленим дітям відчути сімейне тепло, благаємо тебе, вислухай і помилуй.

Молитва за дітей-сиріт

Всемогутній і милосердний Боже, наш Небесний Отче! До Тебе заносимо сьогодні наші вдячні і благальні молитви. Дякуємо Тобі за дар життя кожної людини і кожної дитини. Ласкаво просимо Тебе, Небесний Отче: поблагослови дітей-сиріт, покинутих, позбавлених батьківської турботи та любові. Зігрій їхні серця, візьми їх під свої крила, щоби вони відчули Твоє піклування сповнене любові і милосердя, та втішилися радістю, що у Тобі мають найкращого Батька. Зціли їхні серця від поранень фізичних і духовних. Вилий на них повноту Твоєї любові і Твого милосердя. Поблагослови, Небесний Отче, усіх людей і всі сім’ї, які опікуються сиротами, щоб Твій мир і Твоя благодать завжди перебували з ними. А Ти, пресвята Богородице, Мати і Заступнице наша, потіхо і прибіжище сиріт, простягни  свій небесний Покров над усіма дітьми та будь для них ласкавою і люблячою Матір’ю. Амінь.

Молитва за убогих

Великодушний Отче, Ти послав свого Сина стати бідним заради нас. Він звільнився від матеріального добра своєю смертю на хресті. Через цей вчинок Він зачислив себе до вбогих. Його Воскресінням із мертвих Ти підняв та повернув Його до вершин слави. Допоможи всім убогим звільнитися від своєї бідності. Дай їм ласку й бажання чинити Твою волю, навіть якщо вони продовжують бути бідними. Допоможи їм приєднати їхні страждання до страждань Твого Сина, який витерпів смерть на хресті заради них. Допоможи тим, хто не є вбогим, побачити вбогість інших чоловіків та жінок. Дай їм почуття благодійності і справедливості ділитися своїм добром з тими, хто залишається без нього.  Допоможи їм бути щедрими і розвивати дух співчуття та милосердя, оснований на справедливості. Ми просимо цього в ім’я Твого Сина, Ісуса, у єдності зі Святим Духом. Амінь.

Останні новини

З 20-28 листопада 2021 року у Храмі Христового Воскресіння у м. Львові тривала Свята Місія, яку провадили редемптористи...
30 листопада 2021 року відбулися реколекції для священнослужителів Краковецького протопресвітерату Львівської Архиєпархії. День духовної віднови розпочався зі спільного...
30 листопада 2021 року в Курії Львівської Архиєпархії відбулися збори протопресвітерів, які очолив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященний Володимир....
Сьогодні ми станемо свідками та учасниками дияконського рукоположення нашого співбрата Марка, який також має свій родинний контекст, історію...
29 листопада 2011 року була проголошена Львівська Митрополія УГКЦ. Цього дня Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, очолив...