Інавгурація нового навчального року та посвята першокурсників у студенти УКУ

-
Post font size
+

8 вересня 2021 року у Львові стартували “Дні УКУ” – святкування з нагоди початку нового академічного року. У межах святкового тижня організовували лекції, дискусії та презентації. Сьогодні, 14 вересня, відбулася інавгурація нового навчального року, зустріч з батьками першокурсників та їх посвята в студенти Українського Католицького Університету.

Подія розпочалася з Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Святої Софії – Премудрості Божої з нагоди храмового празника та початку нового літургійного року. Також в храмі освятили цеглинки з іменами жертводавців. До служіння долучилися десятки студентів та їхніх батьків, працівників УКУ та гостей.

Літургію очолив Високопреосвященний владика Борис, Митрополит Філадельфійський, Президент УКУ. На проповіді він привітав студентів і звернувся до першокурсників з проханням старанно вчитися та осягати Божу мудрість в університеті.

“Кожен з нас є хрещеним. І це не просто зовнішній обряд, не просто проливання води на голову. Це другий початок нашого життя, життя в Христі. Цим хрещенням Господь прирівнює нас до себе. Кожен з нас покликаний чинити Боже Царство, зцілювати, втішати, допомагати іншим. Сьогодні Україна, цей університет, Церква, суспільство потребують вас більше, ніж коли-небудь, потребують тих, хто по-справжньому розуміє Божу Мудрість – ту Софію, яку возвеличуємо цим храмом і нинішнім храмовим празником. Нехай наука в цьому університеті готує вас до роботи, до заробляння на хліб, до того, щоб вирішувати життєві проблеми, але передовсім нехай вона допомагає жити щораз глибше у Христі, проголошувати Його Царство і бути готовими до вічності з Небесним Отцем”, – зазначив владика Борис.

Після Літургії урочистою ходою всі вирушили до святкового шатра, де до студентів та гостей з привітальним словом звернулися ректор УКУ о. д-р Богдан Прах та ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа о. д-р Ігор Бойко.

“Ви дуже обдаровані, ви маєте дуже багато талантів, але цими талантами потрібно ділитися, в них потрібно зростати і їх примножувати. Не можна змарнувати жодної хвилини чи секунди. Цей дорогоцінний час, який ви будете тут, потрібно вдало використовувати не лише для того, щоб здобувати нові знання, але і щоб розвиватися духовно та особистісно для нашої держави та Церкви. Дякуємо нашим фундаторам та жертводавцям, які нам у цьому допомагають”, – промовив ректор УКУ о. д-р Богдан Прах.

“Мабуть, ви прийшли в цей університет не лише тому, що тут поруч Стрийський парк, чисте повітря і хороший інтернет. А прийшли для того, щоб здобути знання, які ви тут обов’язково здобудете. Але прошу вас також відкрити своє серце на Божу мудрість, пережити особисту зустріч з Богом. І, маючи знання і цю Божу мудрість, ідіть у світ і несіть в нього любов”, – звернувся до першокурсників ректор Семінарії о. д-р Ігор Бойко.

Опісля відбулося урочисте представлення першокурсників, яке здійснили декани факультетів, їхнє посвячення в студенти УКУ та зустріч із батьками.

Джерело: Духовна велич Львова

Останні новини

13-14 вересня 2021 року в Реколекційно-відпочинковому Центрі «Світлиця» в Брюховичах відбулася дводенна робоча зустріч протопресвітерів Львівської Архиєпархії, присвячена...
8 вересня 2021 року у Львові стартували “Дні УКУ” – святкування з нагоди початку нового академічного року. У...
14 вересня 2021 року в дитячому просторі дошкільної освіти «Ангелики», що діє при Домі Милосердя Святого Миколая у...
13 вересня 2021 року відбулися перші осінні деканальні збори під головуванням Протосинкела Львівської Архиєпархії Преосвященного владики Володимира. Зустріч...
Як душпастир, не можу уявити життя Церкви без молоді і молодіжної спільноти. Тут нема потреби навіть говорити про...