Відбулася Всеукраїнська проща до Зарваниці

-
Post font size
+

17-18 липня 2021 року відбулася Всеукраїнська проща до Зарваниці – Марійського духовного центру на Тернопільщині. Традиційне паломництво, що збирає десятки тисяч прочан, було відновлено після минулорічного карантину через пандемію коронавірусу.

Цього року Всеукраїнська Зарваницька проща була присвячена 425-літтю Берестейської Унії та молитві за мир в Україні. Звична програма прощі не зазнала великих змін. Паломники долучилися до численних молінь як безпосередньо у відпустовому місці, так і за посередництвом онлайн-трансляції.

Очолив прощу Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. У суботу, 17 липня, в рамках прощі відбулася уже десята зустріч “Мудра молодь питає” – зустріч молоді з Главою Церкви, в часі якої Блаженніший відповів на актуальні питання, зокрема, пов’язані зі станом розчарування і непевності теперішніх часів.

Увечері була звершена Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Йосафат, екзарх Луцький, опісля – традиційний похід зі свічками до чудотворного місця, де відбувся Молебень До Пресвятої Богородиці, а також панахида за загиблими захисниками України.

У неділю, 18 липня, у день свята Всіх святих українського народу, Блаженніший Святослав у співслужінні єпископів Синоду Української Греко-Католицької Церкви та численного духовенства звершив Божественну Літургію. Зокрема, співслужив Блаженнішому і Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, а також священнослужителі Львівської Архиєпархії. До спільного моління долучилися численні паломники з різних куточків України – також і з Львівщини – та з-за кордону, гості, представники влади.

Зарваницька проща є одним із найбільших паломництв в УГКЦ – львівські Архиєреї традиційно беруть в ній участь, долучаючись до багатьох заходів, Богослужень та уділення Таїнства Покаяння вірним, що приходять до особливої Марійської святині.

Світлини Олександра Савранського
Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Останні новини

13-14 вересня 2021 року в Реколекційно-відпочинковому Центрі «Світлиця» в Брюховичах відбулася дводенна робоча зустріч протопресвітерів Львівської Архиєпархії, присвячена...
8 вересня 2021 року у Львові стартували “Дні УКУ” – святкування з нагоди початку нового академічного року. У...
14 вересня 2021 року в дитячому просторі дошкільної освіти «Ангелики», що діє при Домі Милосердя Святого Миколая у...
13 вересня 2021 року відбулися перші осінні деканальні збори під головуванням Протосинкела Львівської Архиєпархії Преосвященного владики Володимира. Зустріч...
Як душпастир, не можу уявити життя Церкви без молоді і молодіжної спільноти. Тут нема потреби навіть говорити про...