Митрополит Львівський відвідав парафію Матері Божої Неустанної Помочі в Тернополі

-
Post font size
+

4 липня 2021 року Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, з нагоди храмового празника відвідав парафію Матері Божої Неустанної Помочі в м. Тернопіль (бульвар Данила Галицького, 1Б), якою опікується Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

Разом із місцевим духовенством – ієромонахами ЗНІ – Митрополит звершив Архиєрейську Божественну Літургію, а по її завершенні – Чин освячення води, окропленням та благословення вірних.

Слово проповіді Митропролит присвятив розважанням над подією покликання апостолів. Для майбутніх Христових учнів вибір був нелегкий, проте вони мужньо зробили його відгукуючись на голос Божий: “Гарно знати те, що брати залишили сіті, човни, батька та рідню й слідували за Ісусом. Це – велика відвага, бо вони відразу здалися цілковито на волю Бога, тим більше залишаючи сім’ї, рідних без чоловічих рук” . Цей вибір виправдав себе, бо став спасенним.

З нагоди свята Матері Божої Неустанної Помочі Архиєрей наголосив на постійній присутності в нашому житті Богородиці, яка опікується кожною людиною:“Ми любимо Богородицю, довіряємо Їй наше життя, особливо духовний його стан та непохитно віримо, що Вона не дозволить нам віддалитися від Господа. Усі добре пам’ятаємо про матір нашого Спасителя, яка є найкращою нашою матір’ю… Ми вдячні Ісусові Христові, що Він подбав за нас, не тільки, визволяючи нас від неволі гріха та демонського насилля, але дав нам свою матір, виразно кажучи до кожної народженої особи: «Ось матір твоя». Пресвяту Богородицю називаємо різними добрими іменами, між ними – Мати Божа Неустанної Помочі!” Відома ікона, яка в особлививй спосіб почитається в першу неділю липня, пригадує вірним про те, що Богородиця завжди пам’ятає про кожного і спішить на допомогу. Як приклад, проповідник навів подію весілля в Кані Галилейській, де саме заступництво Марії спричинилося до звершення Христового чуда. “Маємо дуже велику необхідність просити Небесної Матері допомоги, зокрема у тому, що відноситься до духовного життя,” – звернув увагу Митрополит, і додав: “Просімо Її, Вона могутня у своїх можливостях, бо Її Син – сам Бог. Не зважаймо на наші обмеження, гріховні падіння, наші духовні рани тощо, просімо Її і довіряймо, любімо Марію й віддаймося у Її руки, Вона завжди допоможе. Богородиця називається матір’ю постійної допомоги, підтримки, що завжди успішна й позитивна”.

Останні новини

13-14 вересня 2021 року в Реколекційно-відпочинковому Центрі «Світлиця» в Брюховичах відбулася дводенна робоча зустріч протопресвітерів Львівської Архиєпархії, присвячена...
8 вересня 2021 року у Львові стартували “Дні УКУ” – святкування з нагоди початку нового академічного року. У...
14 вересня 2021 року в дитячому просторі дошкільної освіти «Ангелики», що діє при Домі Милосердя Святого Миколая у...
13 вересня 2021 року відбулися перші осінні деканальні збори під головуванням Протосинкела Львівської Архиєпархії Преосвященного владики Володимира. Зустріч...
Як душпастир, не можу уявити життя Церкви без молоді і молодіжної спільноти. Тут нема потреби навіть говорити про...