«Любити – це подарувати комусь в своєму серці дім», – владика Володимир у розважанні над Божим Словом на сьогодні

-
Post font size
+

Завжди можна відійти від Бога. Але завжди виникає питання: з ким і куди йти? Пам’ятаймо, що гріх чи зло – це солодкий присмак гіркого плоду. Тому у будь-яких моментах нашого життя, у радощах чи сумнівах, спитаймо Бога до кого нам іти. Він нам підкаже правдиву дорогу. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир в Архикатедральному соборі св. Юра під час роздумів над Божим Словом у понеділок 24 травня 2021 року.

Євангеліє: Йо.6, 56-69.

Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли:
56. Хто їсть моє тіло й п’є мою кров, у мені пробуває, і я – в ньому. 57. Як мене послав живий Отець і я живу Отцем, так і той хто їсть мене, житиме мною. 58. Це – хліб, що зійшов з неба. Не як батьки ваші їли манну й померли: хто їстиме цей хліб, житиме повіки.59. Так говорив він, коли навчав у синагозі, в Капернаумі.60. Почувши це, багато хто з його учнів говорили:– Жорстока ця мова! Хто може її слухати?61. Ісус, знаючи в собі, що учні його ремствують, мовив до них:62. – Це вас блазнить? А що коли побачите, як Син чоловічий возходить туди, де був перше? 63. Дух оживляє, тіло ж нічого не помагає. Слова, що я сказав вам – дух і життя. 64. Та дехто з вас не вірує.Ісус бо знав від самого початку, хто ті, що не вірують, і хто той, що його зрадить. 65. І додав:
– Ось чому я сказав вам, що ніхто не може прийти до мене, коли його йому не буде дано моїм Отцем.
66. 3 того часу багато хто з його учнів відійшли від нього й більше з ним не ходили. 67. Тому Ісус сказав до дванадцятьох:
– Невже й ви хочете відійти?68. Озвався до нього Симон Петро:
– Господи, до кого нам іти? У тебе – слова життя вічного. 69. Ми увірували й пізнали, що ти – святий Божий.

У своєму розважанні над уривком сьогоднішнього Євангеліє владика Володимир звернув увагу на те, що євангелист Іван у своєму слові порушує надзвичайно глибокі богословські теми. І поставив запитання про те, де він цього навчився, які пройшов студії, формацію чи вишкіл?
І знайшов відповідь: «Найперше на Тайній Вечері його голова спочила на грудях Вчителя біля люблячого серця. Ще перед цим око Вчителя спочило на ньому при Галилейському морі. Згодом була його участь у Хресній дорозі. А також перебування з Богородицею. Таким був вишкіл Івана і його школа».
Іван цитує, веде далі думку проповідник, – слова Ісуса Христа про перебування в Ньому. «Тут появляється дієслово «перебувати». Любити – це не означає когось собі приватизувати. Ні, це не злиття осіб, а сопричастя їх. Любити – це в своєму серці подарувати комусь дім. Але не всі це розуміли. Така мова вважалася жорстокою», – пояснив Архиєрей.
«На певному етапі історії появилося двоє рівноапостольних учнів Кирило і Методій, які почали промовляти чи писати старослов’янською мовою, більш зрозумілою для людей», – зазначив він і пояснив, що в цьому моменті важливо звернути увагу на місійний дух Кирила і Методія..
Владика Володимир вказав на слова Івана у питанні Святої Трійці, що є незбагненною темою. А також розповів про те, як святий Кирило на прикладі сонця пояснював суть Святої Трійці.
«За словами Кирила, саме сонце у вигляді кола, яке ми бачимо оптично – це Бог-Отець, який не має початку і кінця. Сонце випромінює світло – це Син Божий Ісус Христос, також сонце дарує тепло, що є прикметою Святого Духа. Але це є одне і нероздільне сонце, яке ми бачимо чи відчуваємо з різних сторін. Так само є з Пресвятою Трійцею, яку ніхто не може зрозуміти до кінця», – пояснив проповідник.
«Завжди можна відійти від Бога. Але завжди виникає питання: з ким і куди йти? Пам’ятаймо, що гріх чи зло – це солодкий присмак гіркого плоду. Тому у будь-яких моментах нашого життя, у радощах чи сумнівах, спитаймо Бога до кого нам іти. Він нам підкаже правдиву дорогу», – додав на завершення Преосвященніший Володимир.

Останні новини

Минулої п’ятниці о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, провів екологічну Хресну дорогу із парафіянами...
Минулими вихідними референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Сергій Довба з благословення владики Ігоря Возьняка, архієпископа і...
У неділю, 6 квітня, відбудеться Хресна дорога храмами Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ та Музею народної архітектури та...
Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...