Владика Володимир: «Наше християнство є релігією тріумфу також і у Страсну п’ятницю»

-
Post font size
+

Страсна п’ятниця – це такий день, коли є надзвичайно велике прагнення мовчати і подивляти Божу любов. Зрештою, якщо людина трохи мовчить, тоді може щось побачити, почути, а щось пригадати. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир під час Єрусалимської утрені в Архикатедральному соборі св. Юра.

Відтак Архиєрей пригадав фрагмент однієї картини, на якій була зображена дівчинка, з плеча якої росла червона троянда. Дівчина була вбита на війні, невинно загинула від загарбників. Тому на її рамені зобразили троянду, яка є знаком життя. Оскільки, ця дитина віддала своє життя за майбутні покоління і за своїх ровесників.

«Щось подібного сьогодні ми бачимо, приступаючи до плащаниці. В гробі лежить той, хто невинно віддав своє життя за нас», – переконаний він.
Наша плащаниця, продовжує свою думку владика Володимир, – прикрашена червоними трояндами, які означають життя. Золотистий колір є символом святості. Якщо об’єднати ці символи разом, то йдеться про життя у святості. І то не десь чи колись, а саме сьогодні. «Наше християнство є релігією тріумфу також і у Страсну п’ятницю», – підкреслює він.
За його словами, на Єрусалимській утрені ми молилися, згадуючи подію зшестя Христа до аду, в якій чуємо, що Христос сходить до глибини аду, де були всі, хто ще від Адама перейшов у місце темряви. Остаточно Христос їх визволяє.
«Звичайно, що з Адамом Він визволяє також Єву і всіх інших Старозавітніх пророків. В цю чергу також стали ми і лише приймаємо цей пасхальний подарунок. Тому приймімо його з радістю, а наше життя нехай буде відображенням святості вже частково тепер. Тому що перспектива є дуже велика, бо за нас віддане життя. Ми відкуплені надзвичайно великою ціною невинного», – додав Преосвященніший Володимир.

Останні новини

У неділю мироносиць, 16 травня 2021 року, Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, з пастирським візитом відвідав...
У неділю жінок-мироносиць єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир очолив Святу Літургію у храмі св. Климента Папи. У спільній...
Жінки-мироносиці та Йосиф Ариматейський, над якими нині роздумуємо, є для нас чудовим прикладом вірності. Хоч вони не були...
У суботу 15 травня єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі св. Йосафата, під...
Скільки б ми хліба не їли, все таки будемо голодні. Тому Ісус нам пропонує також хліб, але такий,...