Митрополит Львівський очолив Богослуження празника парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці

-
Post font size
+

З нагоди храмового празника Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, відвідав з пастирським візитом парафію Благовіщення Пресвятої Богородиці (м. Львів, вул. Пасічна, 83) та очолив Богослуження свята.

У переддень свята, 6 квітня 2021 року, парафіяльна спільнота звершила Всенічне бдіння – Велике Повечір’я з Литією та Утреню. 7 квітня була звершена Вечірня з Архиєрейською Божественною Літургією. Ці святкові Богослуження очолив Митрополит Львівський у співслужінні сотрудників парафії. Співом Всенічну та Літургію супроводжував хор «Kliros».

У день свята Митрополит звернувся до вірних зі словом проповіді, присвяченому події Благовіщення та постаті Пресвятої Богородиці – тієї, яка стала особливою скарбницею воплоченого Бога: «Марія народилася від батьків Йоакима та Анни, яких поразив первородний гріх – мимо того, Небесний Отець зберіг Марію від впливу та дії первородного гріха. Вона не очищена від гріха, лиш збережена, оборонена. Єва з чистої увійшла в гріх, а Марія, народжуючись від грішників, не мала жодної плями від будь-якого гріха… Марія була молодою дівчиною, але нікого подібного до Неї не знайшлося ані на небі, ані на землі» .

Благовіщення Матері Божої – це незвичайне об’явлення ангела людині, відмінне від інших прикладів історії, коли Господь звертався до людини через своїх безплотних посланців. Марія налякалася не самої зустрічі з Архангелом – Її стривожили його слова, яких вона не могла зрозуміти, пропозиція договору з Богом, для людини незбагненна. «Цей договір був дуже важливий, бо прийняття Марією Божого Сина у своє лоно означало спасіння всього людського роду! Марія перебувала у глибокому роздумуванні, натомість Архангел продовжував говорити Марії: «Ось ти зачнеш у лоні й вродиш сина й даси йому ім’я Ісус» (Лк 1,31). Вона про це народження знала із пророцтв та святих писань! Але ніколи не припускала найменшого здогаду, що Господь поклав на Неї свій погляд й довіряв Їй участь у співпраці спасіння людського роду за Його планом!» Не в змозі осмислити воплочення Бога через Неї, Марія уважно прислухається до слів ангела, і, повіривши в запевнення, що це справа Господня, погоджується на такий особливий крок. «Усі сумніви та нерозуміння Марії розвіялися, Вона має прийняти найважливіше рішення, яке могло б коли-небудь виникнути у світі – і твердо сказала: «… Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!…» (Лк 1,38). Архангел Гавриїл виконав свою місію, відійшов від Марії, щоб повідомити Небесного Отця про свою розмову з Богородицею. Успішний договір про спасіння людського роду відбувся і його довершив Син Марії, Ісус Христос, помираючи на хресті!» – наголосив Архиєрей.

Насамкінець проповіді Митрополит закликав вірних молитися і віддаватися під опіку нашої небесної Матері: «Молімося щиро до Марії, дякуймо Їй за Її велику мудрість, за те, що Вона погодилася стати Матір’ю Сина Божого, за Її співучасть в ділі нашого спасіння. Маріє, наша Небесна Мати, спаси нас!»

Пресслужба Курії Львівської Архиєпархії
Photos by Marc Williams/Фотограф Марк Уільямс
Світлини Всенічного бдіння
Світлини Вечірні з Літургією у день свята Благовіщення

Останні новини

22 квітня 2021 року в Митрополичих Палатах (м. Львів, пл. св. Юра, 5) відбулася щомісячна зустріч протопресвітерів Львівської...
22 квітня 2021 року Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, та в'язничні капелани о. Тарас Мирка та д-н...
21 квітня 2021 року Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, відвідав монастир Згромадження Сестер Милосердя святого Вінкентія...
20 квітня 2021 року відбулася зустріч Синкела в справах духовенства ЛА о. Юрія Чудяка і Референта Курії Львівської...
Колись я був наївним священником, а згодом став наївним єпископом. Бо людина завжди є запальною, має свої ілюзії,...