«Наша рука має завдання приймати, працювати і дарувати. Сама здатність брати чи дарувати є почуттям любові. Також суттю Божого Закону є любов Бога і ближнього» – на цьому наголосив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященний Володимир під час проповіді до вірних в Архикатедральному соборі святого Юра у суботу першого тижня Великого посту.
«Євангельське слово Марка нам розповідає, як учні в суботу зривають колоски, бо були голодними. Відповідь очевидна і навіть нема потреби цитувати старозавітнього Давида, бо зрозуміло, що в будь-який період історії людина потребує поживи, а навіть в найбільш жорстокий період карантину», — зазначив владика Володимир.
За його словами учні перебувають з Ісусом і потребують сили, тому їдять, щоб дійти до Пасхи. Цікаво, що водночас з ними є Ісус Христос, який дарує пасхальне свято. А далі Ісус переходить до синагоги, де зцілює чоловіка, який мав суху руку.
Архиєрей звернув увагу на символіку і значення руки: «Так, рука людини торкнула плоду забороненого дерева в Едемському раю, водночас рука має завдання приймати, працювати і дарувати. Навіть, якщо сучасні технології готові людям створити роботів, тоді він зможе лише працювати».
«Проте здатність брати чи дарувати є почуттям любові. Зцілення відбулося в середині синагого, саме там, де слухали Закон. Суттю Закону є любов Бога і ближнього», — підкреслив Преосвященний Володимир.
Підготувала Христина Кутнів