У ЛДУФК відбувся ІІІ екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства

-
Post font size
+

24 лютого 2020 року в читальній залі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбувся уже третій за ліком екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства.

Організатори турніру: Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Центр душпастирства та розвитку фізичної культури і спорту Львівської Архиєпархії УГКЦ та Львівська міська федерація шахів.

Партнери: відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області і управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

За традицією, чемпіонат розпочався з молитви. У змаганнях взяли участь 22 учасників – представники двох християнських конфесій, а саме Української греко-католицької церкви та протестантської церкви. Українську греко-католицьку церкву представляло четверо учасників з Сокальсько-Жовківської єпархії (один з них – із Крехівського монастиря), четверо – зі Стрийської єпархії, двоє – із Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, двоє – із Бучацької єпархії і дев’ятеро – з Львівської Архиєпархії (з них троє монахів-редемптористів та один – монах Чину Святого Василія Великого). Єдиним представником протестантської церкви – Євангельських християн-баптистів –на шахових змаганнях був учасник з Хмельницької області.

Суддівство змагань здійснив міжнародний арбітр FIDE Олександр Прохоров разом із суддею другої категорії, студентом факультету післядипломної та заочної освіти ЛДУФК Миколою Гусаком.

Церемонія нагородження відбулася в актовому залі Університету. Один із організаторів турніру, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедр олімпійської освіти і стрільби та технічних видів спорту Антон Литвинець запросив до привітальних виступів почесних гостей.

Зокрема, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, Високопреосвященний владика Ігор, сказав: «Дуже приємно, що зібралося немало учасників. Дякую отцю Михайлові Цегельському, який курує ці змагання і запрошує всіх. Завжди треба враховувати не лише свої сили, але й того, із ким змагаємося, щоб обрати правильну комбінацію. Кажуть, що Свята Тереза Авільська дуже добре грала в шахи. Це було ХVI століття. Не знаю, чи тоді проводилися такі турніри, але шахи – це завжди шахи. Нехай вам Бог в цьому допомагає і благословляє!».

«Не часто буваємо із духовенством на різних заходах і, напевно, не завжди можемо тішитися, що перебуваємо в колі тих поважних людей, які несуть духовну просвіту українському народові. Але наша спільна праця спрямована на формування гармонійної особистості. Ми, як фахівці сфери фізичної культури і спорту, потребуємо вашого слова, щоб краще зрозуміти духовні цінності. А ви, через практику змагальної, спортивної діяльності зможете набувати нових, важливих знань, вмінь і навичок, – звернувся до учасників турніру відповідальний за спортивну роботу ЛДУФК, доцент кафедри спортивних та рекреаційних ігор Володимир Левків. – Бажаю, щоб не лише шахи були невід’ємною частиною вашого життя. Ми готові створити умови для того, щоб представники духовенства на базі нашого Університету проводили змагання й з інших видів спорту. Очікуємо, що в майбутньому наша співпраця набуде інших граней».

«П’ять олімпійських кілець, які об’єднують п’ять континентів, єднають серця всього світу. Сьогодні в стінах Університету фізичної культури ми завдячуємо отцю Михайлу Цегельському за те, що вже третій рік поспіль організовується цей турнір з шахів серед духовенства, – сказав у своєму виступі голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський. – Хоча шахи не є олімпійським видом спорту, але ми завжди сприяємо його розвитку. В Національному олімпійському комітеті України є щорічна номінація «Разом з олімпійцями». 9-го березня у Києві буде відзначення найкращих зірок спорту за 2019 рік і в одній із номінацій будуть представлені українські шахісти».

Провідний спеціаліст управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Сергій Гончук висловив вдячність організаторам і всім учасникам змагань, зазначивши: «Ви несете не лише слово Боже, але й популяризуєте спорт, бо тільки в здоровому тілі є здоровий дух. Ми завжди відкриті для співпраці і запрошуємо до реалізації інших спільних проектів».

«Дуже радію цій події, яка відбувається з благословення нашого Митрополита. Упродовж року, окрім шахів, ми організовуємо змагання з різних видів спорту, зокрема, тенісу, волейболу, футболу… Таким чином підкреслюємо, що наше духовенство є активним не лише через проповідування слова Божого. Священники демонструють свої таланти у спорті і є прикладом для наших парафіян», – наголосив керівник Центру душпастирства розвитку фізичної культури і спорту Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Михайло Цегельський.

Результати змагань оголосив головний суддя – міжнародний арбітр FIDE Олександр Прохоров, подякувавши учасникам за Fair Play. Відтак, всім учасникам турніру вручили заохочувальні подарунки. Додатково відзначили найстаршого учасника турніру – отця Василя Мендрина.

Отож, за підсумками турніру трійку лідерів очолили найвправніші представники духовенства, добре відомі з минулорічних чемпіонатів: на першій сходинці – кандидат в майстри спорту з шахів отець Віктор Квасній (Чин Святого Василія Великого), який уже втретє став переможцем змагань; на другій сходинці – ідейний натхненник шахового турніру, отець Михайло Цегельський (Львівська Архиєпархія УГКЦ); на третій – представник протестантської церкви – Євангельських християн-баптистів – диякон Олександр Неручек.

На завершення переможець турніру, отець Віктор Квасній, секретар Провінції Найсвятішого Спасителя отців-василіян в Україні, поділився своїми враженнями: «Найскладнішою для мене видалась перша партія. Можливо, через те, що впродовж року не має змоги брати участь у змаганнях і вдосконалювати майстерність шахової гри. Приємно, що турнір набув статусу традиційного. З багатьма учасниками зустрівся за шахівницею не вперше і це особливо тішить».

Повідомила Іванна Литвинець, культурно-мистецький відділ ЛДУФК
Джерело: www.ldufk.edu.ua

Останні новини

24 липня 2021 року відбулася чисельна проща з Пустомит до Зарваниці. У ній взяли участь понад 500 осіб....
У ці дні в м. Скадовськ триває щорічний християнський табір «Мандрівка з Христом» для молоді парафії влкмч. Юрія...
20 липня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що у с. Дубровиця, Синкел у справах мирян Львівської Архиєпархії о....
Висловлюємо щирі співчуття! Відійшов до вічності о. Микола Кушнір, довголітній парох храму Покрову Пресвятої Богородиці с. Дубровиця Янівського...
Шестеро мам та чотирнадцять дітей протягом чотирьох днів відпочивали у Сколівських Карпатах. За підтримки управління соціального захисту департаменту...