«Сьогодні Патріарх Йосиф дарує нам з неба свої обійми», – владика Володимир під час проєкту “Молитви до митрополита. Сліпий. Спадкоємець”

-
Post font size
+

Патріарх Йосиф сьогодні з високого і близького неба дарує нам своє обійми! Він радіє, що ми є тут, разом з ним, що будемо споглядати на чудові витвори мистецтва. Подивімося йому в очі, переживімо разом з ним цей день. Про це попросив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященний Володимир під час мистецько-документального проєкту Олени Білоус “Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець”, який відбувся сьогодні, у четвер 17 лютого 2022 року, у приміщенні Львівської національної філармонії з нагоди 130-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа (Сліпого).

У своєму слові владика Володимир зауважив, що в наш час актуальним є питання про успіх. Ба більше, маємо бренд успішних людей.
«Давайте ми по-людськи подивимося і запитаємо себе, чи Йосиф Сліпий був успішною людиною?» – запропонував Архиєрей і звернув увагу, що в людських очах навряд чи Патріарх виглядатиме успішним, провівши 18 років у тюрмах, а на волі опинившись у тюремному лахмітті.
«Проте пам’ять праведника є вічною! Патріарх Йосиф правильно інвестував своє життя і мудрість. Він не думав про те, що скажуть люди», – підкреслив єпископ-помічник.
І додав: «Кожен з нас міг би зробити набагато більше добра, якби не дивився на те, що скажуть люди. Він відчував, що йому каже Бог і серце. Його пам’ять є вічна серед нас, бо Бог є вічним. Якщо людина перебуває з Богом, то це назавжди. Це про вічні обійми».

Як повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Любов Бендза, мистецько-документальний проєкт Олени Білоус «Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець» – це виставка мистецьких творів, які створювали художники з різних регіонів України впродовж двох років.

У створенні колекції взяли участь: Оксана Романів-Тріска, Олександр Охапкін, Віталій Гайдар, Мирон Катаран, Вікторія Шатковська, Святослав Владика, Люба Лебідь-Коровай, Марія Мартиненко-Гупало, Ольга Федорук, Оксана Андрущенко, Орест Гнатів, Уляна Креховець, Іванка Крип’якевич-Димид, Уляна Слюсар, Леся Безніско.

Також до колекції було долучено зібрані і подаровані твори Аскольда Стернюка, Василя Лопати, Івана Крислача, Романа Хоркавого, Євгена Безніска.

Проєкт є четвертим з циклу «Молитва до Митрополита» і з 10 березня її можна буде переглянути і в інших містах Західної України.
Під час проєкту музичні твори виконував артист Львівської національної філармонії та оперний співак Михайло Малафій. У його виконанні прозвучали українські романси та арії світової опери.

А справжньою родзинкою стала розповідь про Патріарха від його племінниці пані Люби Двуліт. Вона розповіла про те, як разом з мамою відвідували його в тюрмі, яким він був та як отримала його благословення.

Останні новини

Введення у храм пресвятої Богородиці Євр 9,1-7; Лк 10,38-42;11,27-28 (о. д-р Турконяк Р.) Село Малечковичі 21.11.2024. Свято Введення...
Близько тисяча відвідувачів, за підрахунком організаторів, відвідали відкриття виставки Осінній салон «Високий Замок», яка запрацювала у комунальному закладі...
У храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці в Патріаршому домі у Львові Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор звершив Архиєрейську Літургію...
Триває офіційна поїздка єпископа-помічника Львівської Архиєпархії владики Володимира до Німеччини. 19 листопада, поміж іншими, відбулася його зустріч з...
18 листопада єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ владика Володимир взяв участь в Екуменічний поминальній молитві за жертвами голодомору 1932-1933...