У середу, 11 вересня 2024 року, в межах 28-го Міжнародного Конгресу Renovabis відбулися панельні дискусії на різноманітні теми, що стосуються релігійності, кризи Церкви і духовності. В одному з таких діалогів, на тему: Зцілення та спасіння – терапевтичний вимір релігійності, взяв участь о. Андрій Рак, ЧНІ, настоятель парафії та монастиря свв. апп. Петра і Павла у Новояворівську.
Священник зауважив, що грані українського громадянського суспільства під час війни надзвичайно різноманітні.
“З лютого 2022 року українці як ніколи почали активно долучатися до різних проектів допомоги на волонтерських засадах, а також до спротиву російській агресивній війні. Крім того, відбуваються соціальні інновації та трансформації всередині самого громадянського суспільства”, – зазначив він.
Водночас о. Андрій звернув увагу, що в цій ситуації не можна не помітити наслідки зокрема і для ментального здоровʼя.
“Зазвичай у ситуаціях, які викликають у нас тривогу або психологічну напругу, ми маємо можливість через деякий час дистанціюватися, можливо, відійти та перевести подих, заспокоїтися. На жаль, це майже неможливо зробити в умовах війни, що триває. У нинішніх умовах широкомасштабної російської військової агресії населення України є як індивідуально, так і колективно травмованим”, – наголосив він.
“Згідно з дослідженням, приблизно 32 мільйони мешканців України прямо чи опосередковано постраждали від війни. 15,6 мільйона сімей говорять про погіршення психічного здор Постійний стрес, на жаль, є неминучим наслідком війни.ов’я.
Кожен четвертий українець ризикує страждати від психічних розладів, спричинених війною. Послуги з охорони психічного здоров’я затребувані як ніколи раніше. Водночас сама система охорони здоров’я перебуває під великим тиском і перевантажена у сфері психічного здоров’я. У цій ситуації надважливою є громадянська активність волонтерських та неприбуткових організацій, які започатковуюють ініціативи в ділянці духовно-психічного здоровʼя”, – додав о. Андрій Рак.