Львів попрощався із Мирославом Скориком

-
Post font size
+

5 червня 2020 року Львів попрощався із видатним композитором Мирославом Скориком.

Народний артист України, лауреат премії імені Тараса Шевченка, Герой України Мирослав Скорик відійшов до вічності 1 червня 2020 року на 82-му році життя.

Попрощатися із видатним українцем жителі Києва, де і завершив свій земний шлях митець, могли 3 червня у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового. Заупокійні Богослуження тут очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Відтак 4 червня тіло митця було перевезено до Львова і покладено в Архикатедральному Соборі святого Юра. Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, звершив Чин Панахиди та звернувся зі словом пам’яті до рідних та близьких композитора.

«Маестро живе у своїй симфонії. Сьогодні нехай лине молитва про пам’ять, щоб ми його не забули. Найважливіше, щоб Бог зберіг його у своїй пам’яті. Бог є вічним, тому і пам’ять про нього буде вічною».

5 червня Мирослава Скорика поховали на Личаківському цвинтарі у Львові.

Джерело: фейсбук-сторінка Архикатедрального Собору святого Юра

Мирослав Скорик народився 13 липня 1938 року в родині українських інтелігентів у Львові. До систематичних занять музикою Мирослава заохотила С.Крушельницька. За її порадою він навчався у Львівській музичній школі-десятирічці (яка виникла з ініціативи Василя Барвінського при Львівській консерваторії). В 1948 р., після посилення репресій родину Скориків було репресовано та вислано в Сибір за неправдивим наклепом. На засланні Мирослав Скорик продовжив свою освіту.

Після повернення до Львова 1955—1960 роках навчався у Львівській державній консерваторії ім. М. В. Лисенка під керівництвом професорів Станіслава Людкевича (теорія музики), Романа Сімовича та Адама Солтиса (композиція). По завершенні стажувався в аспірантурі при Московській консерваторії у класі Дмитра Кабалевського.
У 1963—1966 роках викладав композицію у Львівській консерваторії, а з 1966 р. до кінця 1980-х років – у Київській консерваторії. Тривалий час працював у США, з 1996 — в Австралії. В кінці 1990-х повернувся в Україну. З 1999 — завідувач кафедри історії української музики в НМАУ. Паралельно викладав у Львівській консерваторії.

З 2002 — художній керівник фестивалю «Київ Музик Фест». У 1989 — голова журі фестивалю «Червона рута», у 2006—2010 роках — співголова Національної спілки композиторів України. У квітні 2011 року був призначений художнім керівником Київської опери, на цій посаді працював до 2016 року.
(Довідка з Вікіпедії)

Останні новини

У суботу тижня розслабленого, 17 травня 2025 року, у селі Виннички владика Володимир очолив Божественну Літургію, після якої...
Зустрічаючись із дипломатичним корпусом, акредитованим при Святому Престолі, Папа Лев XIV поділився роздумами про суспільну важливість миру, справедливості...
15 травня 2025 відбувся вже 15-ий, ювілейний, науково-практичний літургійний круглий стіл. Традиційно, роботу заходу очолив Митрополит і Архиєпископ...
На одній із перших приватних аудієнцій свого понтифікату новобраний Папа Лев XIV прийняв Блаженнішого Святослава, Отця і Главу...
У День вишиванки 💙💛 працівники Курії Львівської Архиєпархії одягли свої вишиванки як знак любові до України та поваги...