У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького представлять виставку «Іван Франк. Живопис. Графіка. Кераміка»

-
Post font size
+

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставки, присвяченої памʼяті українського скульптора, графіка та педагога Івана Фрàнка (1947–2024).

Виставковий проєкт «Іван Франк. Живопис. Графіка. Кераміка» стане не лише розгорненою мистецькою ретроспективою, даниною пам’яті авторові, а й запрошенням до діалогу на одвічні теми про моральний вибір, людську гідність, духовні цінності…

Дата і час відкриття:
4 липня 2025, п’ятниця, 16:00

Місце:

(головна будівля, проспект Свободи, 20, м. Львів, Україна)

Графік роботи музею:
Вт-Нд 10:00 – 18:00 (каса зачиняється о 17:30)

Виставка триватиме до 3 серпня 2025 року.

Творче формування і становлення художника відбувалося під орудою досвідчених наставників: Зеновія Флінти, Володимира Овсійчука, Миколи Скибінського, Тараса Драгана та середовища Львівської академії мистецтв, у якій Іван Франк навчався та згодом викладав, передаючи свої знання, ідеї і досвіди талановитій молоді.
У своїй творчості — у галузях декоративної та монументальної кераміки, а також графіки і живопису — митець осмислював екзистенційні теми: страждання, людського болю, морального вибору. Його роботи — це художні об’єкти, у яких сформований власний мікрокосм, свідоцтво глибокої інтелектуальної та духовної праці художника, його роздуми над світобудовою та місцем у ньому людини, її зв’язку з Богом.
Іван Франк залишив нам не лише багату мистецьку спадщину, а й власний морально-етичний кодекс, закарбований у творах та педагогічних настановах.
Ця виставка — не лише данина пам’яті. Це — відкритий діалог крізь простір і час, спроба почути голос художника, який бринить у його творах, коли він промовляє про найважливіше…

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького – одна з найвизначніших скарбниць національної культури та мистецтва в Україні. Понад 175-тисячне зібрання НМЛ віддзеркалює еволюцію художньої культури українців упродовж девʼяти століть. Предметом особливої гордості є найбагатша у світі збірка українського сакрального мистецтва XII–XVIII століть, найбільш вартісне в якій – зібрання творів іконопису XIV–XVIII століть (понад 4 000 од.).

Музейний заклад постав у 1905 році під назвою «Церковний музей» як приватна фундація митрополита Галицького Андрея (графа) Шептицького. У плині швидкого розвитку фундації та зростання збірок під орудою І. Свєнціцького – першого директора музею (1905–1952) і відомого науковця в галузях славістики, історії мистецтва, книгознавства – офіційну назву закладу було змінено на «Національний музей у Львові» (1911).

Відтак, 13 грудня 1913 року відбулося святкове відкриття першої музейної експозиції, під час якої фундатор урочисто оголосив про передання музею в дар українському народові.
У грудні 2005 року з нагоди 100-ліття від часу створення НМЛ набув статусу національного й імʼя засновника.

КОНТАКТИ:

Сайт – nml.con.ua
Зв’язок – communication.nml@gmail.com

Останні новини

МЕДІАЦІЯ В ОБЛИЧЧЯХ: ВІДКРИТА ПОДІЯ З ВИПУСКНИКОМ ПРОГРАМИ "БІЗНЕС-МЕДІАТОР" Український центр медіації (УЦМ) анонсує серію відкритих подій із...
29 червня, за підтримки Союзу Українок Америки (СУА) UNWLA - Ukrainian National Women's League of America, Inc. розпочали...
У середу, 2 липня 2025 року, в Апостольському палаці у Ватикані Святіший Отець Лев XIV прийняв на аудієнції...
18 червня 2025 року у Львівському Національному університеті ім. Івана Франка відбулося вручення о. Андрію Грицайку, священнику Львівської...
Патріарша комісія УГКЦ у справах євангелізації підготувала «Слово благовісника» — спеціалізований ресурс, створений для підтримки священників у їхній...