«Спільний родинний обід — це продовження Євхаристії», — владика Володимир у 8 неділю після Зіслання Святого Духа

-
Post font size
+

Не менш важливо перед трапезою промовити коротку молитву, подякувавши Богові за це, що є на столі, за тих, хто це приготував.
Часом в родинах є напруження ввечері, бо люди приходять додому з різними настроями. В різний час лягають спати, не завжди вдається спільна молитва перед сном. Але якщо помолитися перед вечерею, то радше в нікого вже не буде диспозиції до сварки.

Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир у проповіді в Архикатедральному соборі святого Юра у 8 Неділю після Зіслання Святого Духа, 18 серпня 2024 року.

«Ще маємо трохи літніх днів, також показники термометра свідчать про літо. Дехто думає, як втекти з галасливого міста, щоб відпочити. А як відпочивав Ісус? Він цього без сумніву потребував. Водночас це був для Нього час особливої зустрічі з Богом Отцем», — зазначив проповідник.

Владика Володимир звернув увагу, що Євангеліє ( Мт. 14, 14-22 ) розповідає, що Христос відплив човном на самотнє і пустинне місце, щоб побути на самоті. Але якимсь чином народ про це довідався і віднайшов Його.

«Щось їх заставило шукати Вчителя з Назарету. Можливо це, що Він багатьох уздоровлював. Але настане пізня година і народ зголодніє, це цілком природне явище», — зауважив він.

Почуття голоду, — продовжив далі владика Володимир, — переживають люди на цілій землі в різний спосіб. Мільйони людей дійсно голодують, не мають що їсти, бо стали жертвами несправедливості або недбайливості, хоча на землі мало б вистарчити їжі для всіх. Не думаю, що Бог Творець в момент створення світу в чомусь помилився. Він подарував нам землю як великий скарб. Скільки урожаю знищено на нашій землі внаслідок сучасної війни. В цій війні зерно стає зброєю, предметом торгів.
Крім фізичного голоду є ще духовний голод: брак довіри, самотність, прагнення миру, справедливості…

«Прийшов Христос на землю, щоб заспокоїти голод людини. Бо Він сам сказав про себе: «Я дорога, правда і життя», — ствердив проповідник.

В реченнях сьогоднішнього євангельського уривку читаємо чи чуємо про безпорадність учнів. Вони кажуть: Пустинне, тобто порожнє це місце, треба народ відпустити, щоб собі щось купили їсти. А Ісус знає, що відпустити людей не розв’яже їхніх проблем. Люди тоді б купили хліба, з’їли і що далі? Щось більше заставило людей шукати Ісуса, за ним йти, переривати Йому відпочинок.

«Проблема не була в пустинному місці, в серцях цих людей була порожнеча. Знову ж таки, розмноживши хліб, Ісус міг людям просто роздати цей хліб і відпустити їх, щоб надалі мати спокій. Але порожнеча була глибша. Не було сенсу відсилати людей туди, звідки вони прийшли з порожнім серцем. Тому цей великий Педагог робить інакше, каже людям сісти і разом їсти. Це була ціль зібрати людей, разом побути, поговорити, бо цього завжди бракує», — пояснив він.

«Ісус Христос віддає себе в Євхаристії, щоб ми жили. Ми на Святій Літургії освячуємо та приймаємо євхаристійний хліб, який не можна купити, а лише з вдячністю прийняти.
Як важливо плекати культуру спільного родинного обіду, що найменше в неділі і свята. Бо це продовженням Євхаристії», — підкреслив єпископ-помічник.

Сьогодні святкуємо спогад освячення Патріаршого Собору Воскресіння Христового в Києві.

«Ніби недавно була ця подія, але все таки час йде, роки біжать вперед. Вже минуло одинадцять років. Храм – це щось більше ніж стіни чи оздоблення, яке б воно цінне чи коштовне не було. Молитва на освячення храму (престолу), яку промовляє архиєрей, відображає його покликання та місію: бути пристанню переслідуваних, лікарнею страждань, захистом немічних, прогнанням бісів…»,— ствердив архиєрей.

«Подякуймо Богові за все, чим ми є обдаровані!» — заохочує владика Володимир.

Останні новини

Минулої п’ятниці о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, провів екологічну Хресну дорогу із парафіянами...
Минулими вихідними референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Сергій Довба з благословення владики Ігоря Возьняка, архієпископа і...
У неділю, 6 квітня, відбудеться Хресна дорога храмами Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ та Музею народної архітектури та...
Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...