Впродовж червня в Архикатедрі триває молитва перед іконою авторства матері митрополита Андрея – Софії Шептицької

-
Post font size
+

Впродовж червня з понеділка по п’ятницю – після Божественної Літургії о 18-ій год, у неділю – після Вечірні о 17-ій год в Архикатедральному соборі святого Юра триває Молебень до Христа Чоловіколюбця перед іконою «Найсвятіше Серце Христове», авторства мами праведного митрополита Андрея – Софії Фредро-Шептицької.

Як відомо, Софія з Фредрів Шептицька мала неабиякий художній хист. Малярські праці Софії були переважно на релігійну тематику. Також вона створила кілька портретів своїх рідних і свої автопортрети, малювала родинну садибу. На превеликий жаль, більшість із робіт Софії Шептицької були знищені у 1939 році більшовиками, які спалили родинний маєток Шептицьких у Прилбичах.

◾️ Збереглася її робота «Найсвятіше Серце Христове». Софія Фредро-Шептицька намалювала образ у 1878 році, після народження сьомого і останнього сина – Леона, наймолодшого брата митрополита Андрея. Образ первісно знаходився у храмі Пресвятої Трійці, поряд з родинним селом Шептицьких – Прилбичі, у с. Брухналь (нині Тарновиця) Яворівського р-ну Львівської області, де у серпні 1865 року був охрещений Роман Марія Александр Шептицький – майбутній Митрополит Андрей.

◾️ 17 січня 1901 року, коли Андрей Шептицький став митрополитом, мама подарувала йому цей образ. Ікону митрополит Андрей забрав із собою у Митрополичі палати на Святоюрську гору, де образ зберігався до 1946 року, до часу ліквідації УГКЦ. Після 1946 року доля ікони була невідома.

◾️ У 1990 році, після легалізації УГКЦ, виявилося, що в Митрополичих палатах на Святоюрській горі зберігається якась цілком невідома робота Софії Фредро «Христос Пастир», де був зображений Ісус, який у руках тримає ягнятко.

◾️ У 2012 році цю ікону віддали на реставрацію у майстерню монахів-студитів. Під час детальної експертизи і дослідження реставратори виявили, що під зображенням є інше. Коли фахівці зняли верхній шар, то побачили «Найсвятіше серце Христове» — образ, який так довго вважався втраченим.

З яких причин і чому замалювали у радянський час «Найсвятіше серце Христове» і подали ягнятко? Невідомо. Можливо, для того, щоб зберегти образ від знищення, чи у зв’язку з тим, що у східній традиції немає вшанування серця Христового, як це є у західній традиції.

◾️ Після реставрації ікона зберігається у Митрополичих палатах на Святоюрській горі, а протягом червня традиційно виставляється в Архикатедральному Соборі Святого Юрія для почитання, так як у місяці червні Церква присвячує велику увагу молитвам до Христа Чоловіколюбця, молячись Молебні до Христа.

Повідомляють на офіційній сторінці Архикатедрального собору святого Юра

Останні новини

Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир зустрілися з переможницею виборів на посаду ректора...
Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор вручив подячні грамоти Християнській Євангельській Церкві «Гефсиманія» та її старшому пастору Валерію Марченку...
30 березня на Софійському Схилі у Винниках відбулася друга зустріч фундаторів акції Світла для Софії. У 2024 році...