Розпочався місяць особливого вшанування Пресвятої Богородиці

-
Post font size
+

1 травня, за християнською традицією, в Українській Греко-Католицькій Церкві розпочався місяць, присвячений особливій молитві до Пресвятої Богородиці. Цей час ми також називаємо маївками. У травневі дні віряни в особливий спосіб величають Матір Божу та просять у Неї заступництва.

У програмі «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні» о. Іван Січкарик, священник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, розповів про особливості останнього місяця весни, який ми називаємо Богородичним, про важливість і силу молитви до Божої Матері, а також закликав вірян відвідувати святі місця з нагоди маївок.

Передовсім, за словами о. Івана, просячи в Божої Матері захисту і благословення, важливо розуміти, що Марія — це ікона, тобто досконала людина, яка вповні віддалася у руки Божі і завжди говорила Богові «так».

«Травень особливий тим, що матір-Церква закликає усіх в особливий спосіб побачити Марію в новому світлі нашого життя, перепросити Її, — розповідає о. Іван Січкарик, доктор біблійного богослов’я. — Можливо, за рік десь не так до Неї ставилися, не так зверталися або, можливо, не мали стільки віри й уповання до Неї, звертаючись через молитву».

Щороку в цей час віряни в особливий спосіб звертаються з молитвою та проханнями до небесної Матері, просять заступництва. Люди збираються на т. зв. маївки, щоби прославляти Матір Божу. У Церкві відбувається травневе Богослужіння — Молебень до Пресвятої Богородиці, під час якого ми вшановуємо різні Її чесноти. Церква хоче, щоб люди відчули, що Марія є Тією, хто спішить на допомогу. Тому так важливо переживати могутнє заступництво Матері Божої.

«Це — шанс, нагода й можливість відкрити для себе, що ми діти Марії, ми ніколи не самотні, наше життя не є випадковим. Але ми, дивлячись на Її життя, Її подвиг, прагнемо також Божу волю пізнати, прийняти та зреалізувати в нашому житті»,
— зазначає о. Іван.

Окрім цього, священник в ефірі «Відкритої Церкви» на «Живому Телебаченні» закликає вірян відвідувати відпустові місця, де ми вшановуємо Божу Матір:

«Поспішаймо до святих місць для того, щоби відновити наше синівство, адже ми — сини і дочки Марії, а водночас щоби пригадати, що наше життя — це шлях, дорога, яку кожен із нас має пройти».

Варто зазначити, що Україна справді багата на святі місця: Зарваниця, Почаїв, Грушів, Джублик. Марійські місця особливі, бо саме там Богородиця в особливий спосіб об’являлася Церкві, людям. Її поява — це певний знак того, що Марія нас любить, не полишає і наші молитви, благання та прохання приносить до Христа Спасителя.

Та не менш важливо під час місяця Марії пам’ятати і про молитву за наших захисників та мир. Тож єднаймося в усильній молитві до Пресвятої Богородиці.

Патріарша катехитична комісія

Останні новини

Минулої п’ятниці о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, провів екологічну Хресну дорогу із парафіянами...
Минулими вихідними референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Сергій Довба з благословення владики Ігоря Возьняка, архієпископа і...
У неділю, 6 квітня, відбудеться Хресна дорога храмами Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ та Музею народної архітектури та...
Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...