Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир, на запрошення настоятеля о. Михайла Городиського, відвідав парафію Вознесіння Господнього у районі Старого Знесіння та монастир сестер святого священномученика Йосафата.
Священник запросив владику Володимира до храму та провів невеличку екскурсію, представляючи життя парафії.
Храм Вознесіння Господнього
Отець Михайло ознайомим владику Володимиром з процесом виконання реставраційних робіт, які зараз тривають у храмі.
А також розповів про символічну акцію «Моє деревце біля храму», яку недавно провели на подвір’ї парафії з метою акцентувати увагу на дереві як символі життя. В результаті біля церкви висаджено чимало хвойних саджанців.
«Туя – це дерево, яке витримує і сонце і морози. Воно зажди зелене і зимою, і літом. Для нас це символ України. Це дерево не одну орду пережило, віримо, що переживе і російських окупантів», – пояснив священник показуючи цілий ряд маленьких саджанців.
Відтак він запросив до невеличкої хатини – парафіяльного будинку, який сьогодні служить гуманітарним штабом та є в розпорядженні місцевої тероборони.
Парафіяльний будинок – приміщення терроборони та місце збору гуманітарної допомоги
У будинку на кухні, де в мирний час за запашним чаєм складаються різноманітні плани про життя і розвиток парафії, сьогодні жінки ліплять вареники для вимушених переселенців.
А в кімнати, в яких зазвичай проводиться катехизація чи готуєтья програма дитячого табору сьогодні збирають гуманітарну допомогу.
Тут зустрічаємо молодих людей – учасників місцевої тероборони.
Вони розповідають про ситуацію в своєму районі, діляться планами, а також потребами.
Відтак о. Михайло запрошує владику Володимира до монастиря сестер.
Монастир сестер – приміщення, в якому готують вареники та сухпайки
З перших тижнів війни сестри монастиря святого священномученика Йосафата розпочали на своїй кухні готувати вареники та сушити буряк, моркву та цибулю.
Їм допомагають жінки зі Знесіння та кілька вимушених переселенок.
З ініціативи священника для монастиря закупили спеціальне обладнання, в якому сушать буряк, цибулю та морку.
Також у монастирі печуть солодке для військових.
На завершення владика Володимир благословив усіх монахинь та волонтерок, подякував за служіння ближнім та побажав миру і витривалості у служінні.