«Сьогодні Патріарх Йосиф дарує нам з неба свої обійми», – владика Володимир під час проєкту “Молитви до митрополита. Сліпий. Спадкоємець”

-
Post font size
+

Патріарх Йосиф сьогодні з високого і близького неба дарує нам своє обійми! Він радіє, що ми є тут, разом з ним, що будемо споглядати на чудові витвори мистецтва. Подивімося йому в очі, переживімо разом з ним цей день. Про це попросив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященний Володимир під час мистецько-документального проєкту Олени Білоус “Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець”, який відбувся сьогодні, у четвер 17 лютого 2022 року, у приміщенні Львівської національної філармонії з нагоди 130-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа (Сліпого).

У своєму слові владика Володимир зауважив, що в наш час актуальним є питання про успіх. Ба більше, маємо бренд успішних людей.
«Давайте ми по-людськи подивимося і запитаємо себе, чи Йосиф Сліпий був успішною людиною?» – запропонував Архиєрей і звернув увагу, що в людських очах навряд чи Патріарх виглядатиме успішним, провівши 18 років у тюрмах, а на волі опинившись у тюремному лахмітті.
«Проте пам’ять праведника є вічною! Патріарх Йосиф правильно інвестував своє життя і мудрість. Він не думав про те, що скажуть люди», – підкреслив єпископ-помічник.
І додав: «Кожен з нас міг би зробити набагато більше добра, якби не дивився на те, що скажуть люди. Він відчував, що йому каже Бог і серце. Його пам’ять є вічна серед нас, бо Бог є вічним. Якщо людина перебуває з Богом, то це назавжди. Це про вічні обійми».

Як повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Любов Бендза, мистецько-документальний проєкт Олени Білоус «Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець» – це виставка мистецьких творів, які створювали художники з різних регіонів України впродовж двох років.

У створенні колекції взяли участь: Оксана Романів-Тріска, Олександр Охапкін, Віталій Гайдар, Мирон Катаран, Вікторія Шатковська, Святослав Владика, Люба Лебідь-Коровай, Марія Мартиненко-Гупало, Ольга Федорук, Оксана Андрущенко, Орест Гнатів, Уляна Креховець, Іванка Крип’якевич-Димид, Уляна Слюсар, Леся Безніско.

Також до колекції було долучено зібрані і подаровані твори Аскольда Стернюка, Василя Лопати, Івана Крислача, Романа Хоркавого, Євгена Безніска.

Проєкт є четвертим з циклу «Молитва до Митрополита» і з 10 березня її можна буде переглянути і в інших містах Західної України.
Під час проєкту музичні твори виконував артист Львівської національної філармонії та оперний співак Михайло Малафій. У його виконанні прозвучали українські романси та арії світової опери.

А справжньою родзинкою стала розповідь про Патріарха від його племінниці пані Люби Двуліт. Вона розповіла про те, як разом з мамою відвідували його в тюрмі, яким він був та як отримала його благословення.

Останні новини

Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир зустрілися з переможницею виборів на посаду ректора...
Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор вручив подячні грамоти Християнській Євангельській Церкві «Гефсиманія» та її старшому пастору Валерію Марченку...
30 березня на Софійському Схилі у Винниках відбулася друга зустріч фундаторів акції Світла для Софії. У 2024 році...