Новини

 • 15/05/2017 ugcc.lviv.ua
 • Глава УГКЦ очолив Патріаршу прощу до Грушева

 • «У цю пасхальну неділю Боже Слово нас привело до криниці. У Євангелії від Івана ми бачимо Ісуса Христа, який опівдні, коли сонце стоїть в зеніті і так хочеться пити, приходить до криниці. Ця криниця стає «театром дій»: одні приходять до неї і відходять, а потім приходять інші. Але Ісус Христос нікуди не йде…Він сидить біля криниці» - такими словами Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розпочав проповідь під час Архиєрейської Божественної Літургії у часі Патріаршої прощі до Грушева, що на Львівщині, з нагоди тридцятої річниці об’явлення тут Пресвятої Богородиці. Участь у паломництві взяли також Архиєпископ Клаудіо  Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні та єпископи УГКЦ.
   
  «Ця криниця дуже чітко позначена Іваном, − вів далі проповідник. − Він каже, що вона є криницею, яку збудував патріарх Яків для свого народу. Криниця означала життя, бо в тому засушливому кліматі без криниці все вмирало. Тому криниця була осердям життя, зустрічей між людьми, а також зустрічі між людиною і Богом». Навіть більше, для старозавітного Божого люду криниця означала і була знаком, символом, пам’яткою спілкування з Богом. На думку Глави Церкви, Яків, мабуть, збудував її тому, що у своєму спілкуванні з живим Богом він торкнувся Його, як джерела власного життя. Як пам'ять цієї зустрічі з Богом, він збудував цю криницю, яка передавалася в спадок з покоління в покоління.
   
  У книгах Старого Завіту, зокрема в книзі Чисел, читаємо, що криниця є символом Божого Закону, а вода, яку можемо почерпнути із Божих Заповідей, є мудрістю Божою: «У сьогоднішньому Євангелії ми бачимо біля цієї криниці Христа – Сина Божого. Він є справжньою криницею як живий воплочений Бог. Та криниця сама прийшла до людини, яка є спраглою життя вічного. Вода, яку в собі несе криниця − Син Божий, воплочена Божа премудрість, є Дух Святий, бо Він є подателем життя і є лицем землі».
   
  Тож Христос є справжньою криницею, яка сьогодні відкривається людству. До цієї криниці приходить жінка, аби набрати води, і Христос, криниця живої води, сам починає говорити з нею. Розмовляючи з нею, Він начебто починає копати в її серці нову криницю, бо прагне їй дати живої води, аби вона не мала спраги повіки.
   
  «Той, хто п’є живу воду, якою є Дух Святий, стає Його храмом і не потребує далеко ходити, аби достукатися до неба. Бо небо саме приходить і стає живо присутнім в людині. Той, хто стає причасником Духа Святого, вміє справді істинно молитися і так спілкуватися із Богом Отцем, як з ним спілкується Його єдинородний Син. Ось що означає бути причасником живої води!» − пояснив зміст Євангелія Блаженніший Святослав.
   
  «Не знаю, чи є ще десь такий подібний храм, як у Грушеві, де посеред храму є криниця, − продовжив він проповідницьке слово. − Бо все те, що ми чуємо в Євангелії – реально присутнє тут між нами. Сьогодні ми прийшли до криниці живої і вічної води… Нас тут зібрала сама Мати Божа, яка сама стала першим храмом Святого Духа. Вона допомагає нам стати причасниками живої води – життя вічного».
   
  Він також пригадав подію об’явлення Богородиці в Грушеві, яка відбулася тридцять років тому: «Звістка, що Мати Божа є між нами, почала ширитися цією тюрмою народів - Радянським Союзом. У рік після Чорнобильської трагедії Україна тут відчула, що не є сиротою, а в неї є мама – Небесна Богородиця. Тому я погоджуюся із твердження владики Ярослава (Приріза), що грушівське явління Богородиці в 1987 році було благовіщенням нашої свободи. Це й було благовіщення про воскресіння Церкви і виходу її із підпілля. Усі, хто сюди приходив, – воскресли до духовного життя, бо тут зачерпнули води, яка стремить в життя вічне».
   
  На переконання проповідника, бачивши плоди того явління, можна сказати, що тут був присутній живий Бог і сюди Мати Божа привела сотні тисяч людей: «Гадаю, невипадково сьогоднішнє свято і проща відбуваються в День матері. Ми ще раз дякуємо Богородиці за її материнську опіку над нашою Церквою і народом».
   
  «Величаючи сьогодні Богородицю, її материнство і заступництво над нами, вітаю з Днем матері усіх українських жінок! Кожен із нас живе через те, що має матір. Особливо молимося за тих матерів, які чекають своїх дітей з фронту, день і ніч стоять перед Божим обличчям і благають для них життя, а не смерті, здоров’я, а не каліцтва, і моляться за перемогу України. Схиляємо голову перед тими матерями, які поклали на вівтар Божий найдорожче, що вони мали, – своїх синів. Бажаю всім вам стати причасниками живої води і сьогодні напитися благодаті Духа Святого із криниці, до якої сьогодні прибігаємо», − привітав українських матерів Блаженніший Святослав.
   
  Нагадаємо, що 26 квітня 1987 року Божу в с. Грушів на Львівщині 12-річній дівчинці Марії Кізим на балконі місцевої церкви з'явилася Божа Мати. Подія швидко набула розголосу. Десятки тисяч людей з різних кутків тодішнього Радянського Cоюзу почали прибувати до Грушева. Грушівське чудо ознаменувало вихід УГКЦ з підпілля, розвал Радянського Cоюзу і незалежність Української держави.
   

Фотогалерея та медіа

Останні новини

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Щиро вітаю усіх вірних нашої Церкви з великим святом Воскресіння Христового! Дякую нашим священикам за їхнє добре служіння! Складаю подяку усім вірним нашої Церкви за глибокі старання приналежності до Христової Церкви!

Галерея

Previous
 • Відбулася чергова зустріч християнських сімей.

 • Пастирський візит владики Венедикта до храму свв. Ольги і Єлизавети (18.10.2015)

 • Владика Венедикт відвідав парафію с. Кадобна (14.01.2016)

 • Митрополит Ігор відвідав парафію свв. Ольги і Єлизавети

 • Екомісії у смт. Брюховичі (06.10.2016)Екомісії у смт. Брюховичі (06.10.2016)

 • Владика Ігор завітав до Української академії друкарства у Львові

 • Владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії

 • На свято Покрови у Львівській архиєпархії рукоположено пресвітера і диякона

 • Шпиталь ім. Митрополита А. Шептицького отримав гуманітарну допомогу від Конгрес Українців Канади

 • Храм Зіслання Святого Духа, що на Сихові

 • «Сила народу не потребує насилля, щоб діяти, а потребує мирної, послідовної, спільної діяльності», - Блаженніший Любомир

 • Запрошуємо хлопців на реколекції до Святоуспенської Унівської лаври

 • До Гарнізонного храму завітали діти учасників АТО та Героїв Небесної Сотні (27.07.2016)

 • Молодіжний хор Архикатедрального Собору святого Юра на Літургії відкриття СДМ (Краківські Блоні, 26.07.2016)

 • Владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський 4 жовтня 2015 року у монастирському храмі Пресвятого Серця Ісуса (м. Жовква)

 • Відбулася зустріч курсу «Сім’я - домашня церква».

 • Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав

 • Робочий візит владики Венедикта до м. Варшави

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі