Інтерв'ю

 • 19/01/2017 ugcc.lviv.ua
 • Митрополит Ігор: «Свячена вода не допоможе, якщо люди не змінюватимуться»
 • Напередодні празника Богоявлення Господнього кореспондент «Високого Замку» поцікавилася у Високопреосвященного владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського УГКЦ, як потрібно освячувати свої душі і помешкання чудодійною свяченою водою.
   
  — Празник Богоявлення Господнього у народі більш відомий як Водохреще чи Йордан, — розповідає Митрополит Ігор. — Ми святкуємо цей празник тому, що Ісус Христос хрестився у ріці Йордані. Хрестив Ісуса святий Іван Хреститель (Предтеча), празник якого святкуємо відразу після Водохреща. Не хотів Іван хрестити Ісуса, бо розумів, що перед ним — Бог, якого не гідний торкатися, але Ісус запевнив Івана, що мусить виконати це пророцтво. То було Хрещення на відпущення гріхів, і поряд з безгрішним Ісусом стояли грішники. Згодом Ісус, який був без гріха, взяв на себе гріхи усього світу… Коли Ісус вийшов з води, відкрилося небо і пролунав голос з небес: «Це є Син мій улюблений, якого Я собі вподобав» (Мт 3,17). Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Ісуса. Відбулося Богоявлення Господнє, об’явлення Святої Трійці: Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Духа Святого. У молитвах, якими освячуємо воду, точніше, це чинить Святий Дух, ми промовляємо, що свячена вода гріхи відпускає.
   
  — Тому священики освячують воду, яка стає цілющою…
  — Саме так. Сила віри і молитви за допомогою води зцілюють душі людей від гріхів. Тому у празник Богоявлення споживаємо освячену воду і окроплюємо нею християн та їхні помешкання. Свячену воду треба застосовувати упродовж року. Не лише вживати її на Водохреще. Годиться, щоб нею причащатися протягом року, навіть кожного дня споживати її з великою вірою у Провидіння Боже. Слід пам’ятати, що свячена вода зцілює від недуг фізичних та тілесних.
  — Свячена вода має особливу структуру, бо може триматися рік чи й більше і не псуватися. Не лише структура, а й властивості свяченої води людям незбагненні…
  — Дехто вважає, що вода свячена не псується, бо священики занурюють у неї срібний хрест, але не лише срібним хрестом освячуємо воду, а й дерев’яними хрестами. Та й на великі Йорданські Водосвяття застосовуємо свічі, потім дихаємо на воду, як символ Духа також занурюємо пальці, складені у вигляді символу “Ісус Христос”, а в кінці занурюємо хрест. Це обряди святої Церкви, які силою Святого Духа, із приписаними молитвами освячують воду. Не треба прагнути пояснювати, чому так відбувається, бо це насамперед велика сила віри і молитви. Тут відбувається дія Святого Духа. Коли йдеться про зцілення, розуміємо, що не вода зцілює, але Господь. Людина вип’є води і вірить, що це їй допоможе — так, але людині завжди допомагає Господь Бог через її віру і воду, освячену Церквою в ім’я Боже.
   
  — У Навечір’я Богоявлення, 18 січня, ми приходимо у церкву, щоб зачерпнути води, набираємо в посуд свяченої води. Наступного дня, на свято Богоявлення, стараємося почати день із ковтка Йорданської свяченої води. Традиційно у цей день, окрім візиту до храму, багато християн вирушають до водойм, аби зануритися у воду, щоб отримати благодать Божу на весь рік. Кажуть, що так сміливо занурившись в ополонку на Йордан, можна зцілитися повністю. Чи то правда?
  — Не зовсім правда (сміється). Занурюватися у воду на празник Богоявлення корисно для здоров’я, але важливо це робити правильно, щоб не переохолодитися й не заробити собі якісь хвороби. Насамперед треба пам’ятати, що занурюватися у холодну воду потрібно з головою, повністю, щоб усі частини людського тіла перебували в однаковому положенні. З іншого боку, не всім можна стрибати в ополонку. Довго перебувати у крижаній воді категорично забороняється, а опісля треба зігріватися гарячим чаєм. Важливо, аби занурення в ополонку на Йордан було з вірою, на здоров’я і з любов’ю до Бога… Треба просити Бога в молитві, щоб простив гріхи й обновив душу і тіло. Для здоров’я добре те, що чинимо з вірою в Бога.
   
  — Ви занурюєтеся в ополонку на Йордан?
  — Ні (сміється).
   
  — У народі кажуть, що порядні господині мають все випрати вдома до Йордану, бо тиждень після Водохреща вода вся свячена і прати не можна…
  — Такого нема написано, щоб тиждень не прати після Йордану (сміється).
   
  — Люди традиційно відвідують храми у цей день і запрошують священика до своїх помешкань, аби окропити їх свяченою водою. Відрізняється процедура освячення квартири, яка ще не була освячена, і тієї, яку вже священик освячував?
  — Дещо відрізняється обряд, бо освячувати квартиру вперше — триваліше і з відмінними обрядами-приписами. Якщо люди мають бажання освятити своє помешкання вперше, потрібно заздалегідь попередити про це священика, бо це — довший обряд. Коли священик кропить свяченою водою, скажімо, квартири у багатоквартирному будинку, то він фізично не може приділити багато часу кожній родині. Колись у Вінниці я не міг освятити багато квартир за день, бо греко-католиків не так багато, й живуть на віддалі за різними адресами. Тому на день реально було освятити 5−7 квартирі приділити людям належну увагу. Священик повинен запитати, хто живе у квартирі, чи люди вінчані, чи діти хрещені, чи ходять до церкви, чи є мир і спокій у сім’ї… Має знайомитися з парафіянами і допомагати у їхньому духовному житті.
   
  — Коли у родинах сварки і неспокій, кажуть, треба покликати священика, щоб окропити хату свяченою водою…
  — Але не лише вода і священик допомагають. Не можна розраховувати на те, що прийшли-освятили – і буде мир і спокій. Люди повинні очищати свої душі від негативу, а це — велика праця. Священик і свячена вода не допоможуть, якщо люди не змінюватимуться. Треба частіше заглядати у своє сумління, аби побачити, наскільки освячена твоя душа.
   
  За матеріалами: Високий замок online

Фотогалерея та медіа

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Отцям-душпастирям доручаємо зачитати вірним це Послання після кожної Божественної Літургії в Сиропусну неділю, 26 лютого цього року.

Галерея

Previous
 • Засідання протопресвітерів Львівської архиєпархії (01.2017)

 • Хрести тверезості – свідки всенародної боротьби за тверезість

 • Про організацію архиєрейських богослужінь розказували молодим єпископам УГКЦ (19.05.2016)

 • Захистімо майбутнє – наших дітей: у Львові провели мистецько-просвітницьку акцію до Дня захисту дітей

 • Презентація 4-томника «Пастирських послань» праведного Митрополита Андрея

 • В Архикатедральному Соборі м. Львова відсвяткували свій другий престольний празник

 • У с. Малечковичі відбулася вистава про покликання і діяльність Праведного Митрополита Андрея

 • Владика Венедикт звершив Божественною Літургію в Святоуспенській Унівській Лаврі (15.05.2016)

 • У с. Борщовичі вшанували пам’ять жертв Голодоморів

 • Виборча капітула Згромадження сестер Пресвятої родини

 • Молитва з міжнародною католицькою благодійною організацією Kirche in Not (Краків, 26.07.2016)

 • У БФ «Карітас-Львів УГКЦ» вперше відбулась виставка «Веселе рукоділля»

 • Засідання протопресвітерів Львівської архиєпархії (01.2017)

 • Літургією в Нотр-Дамі завершився візит Митрополита Львівського до Парижу

 • Престольний празник собору Святого Юра у Львові 2013 р.

 • Митрополит Ігор відвідав з нагоди храмового празника парафіяльну спільноту с. Новосілка Пустомитівського протопресвітеріату.

 • Владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії у зоні АТО

 • Преосвященний владика Венедикт здійснив пастирський візит до Свято-Покровського монастиря сестер Студійського уставу.

 • Двадцятиліття Благодійного фонду «Карітас-Львів УГКЦ» (2.06.2015)

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі