Статті

 • 01/02/2016 ugcc.lviv.ua
 • Що дає людині тверезість
 • Тверезість дає людині колосальні переваги у житті. Її позитивний вплив є різностороннім.
  Найперше, що дає тверезість, це стовідсотковий захист від алкоголізму, нікотинової залежності та наркоманії. Особа, яка ніколи не вживає алкоголю, сигарет та наркотиків, ніколи не стане алкозалежною, чи наркозалежною. А це означає, що вона має всі шанси уникнути втрати своєї особистості і завчасної та часто трагічної, ганебної смерті.
   
  Як би особа не була впевнена в тому, що зможе зберегти міру, це аж ніяк не дає гарантії уникнення залежності. На даний час, в Україні є приблизно 3 млн. алкозалежних осіб, і всі вони до останнього були впевнені в тому, що зможуть пити помірковано і культурно, та кінцевим результатому стало те, що вони просто спились. Тільки тверезість може дати гарантію свободи та виключення залежності.
   
  Тверезість, дає людині можливість відкрити і розвинути усі свої творчі, інтелектуальні і духовні здібності, отримані від Бога та батьків.
   
  Тверезість, зміцнює волю та розвиває людську особистість. А це є відмова від хімічної (штучної) радості, неприродньої розкутості та хибного способу подолати стрес, за допомогою алкоголю. Тверезість стимулює особу знаходити нові, та вдосконалювати існуючі навики та звички вирішувати життєві труднощі. При цьому, розвивається інтелект і творча уява, здобуваються нові знання та досвід.
   
  Знову ж, способи релаксації за допомогою алкоголю, сигарет та нелегальних наркотиків, роблять особу слабкою та позбавляють її життєвої сили. І навпаки тверезі способи відпочинку та зняття стресу скріпляють особу, наповнюють енергією та силою, підіймаючи її дух.
   
  Тверезість зміцнює людину не лише на психологічній основі, але також і фізично. Людський організм має колосальний потенціал самовідновлення, саморегуляції та самозахисту. У нього є достатньо енергії, щоб дати відпір зовнішнім, негативним, екологічним факторам. Знову ж, алкоголь, (навіть у малих дозах) тютюн та інші наркотичні речовини, зменшують можливість самозахисту, при тому що подвійна чи потрійна залежність відбивається особливо негативно на людському здоровї.
   
  Тверезість дає можливість організму зберегти свою природню силу, для захисту від негативних впливів зовнішнього середовища.
   
  Тверезість сприяє зміцненню і збереженню людської моралі та гідності. Позаяк твереза особа відчуває себе впевнено, і при різних обставинах, може відстояти себе як особистість, відмовившись від спиртного сигарет та наркотиків, поступивши так як вважає за потрібне, а не так як хоче пяна компанія.
   
  Тверезість зміцнює в людині відчуття власної гідності та підвищує її суспільний авторитет.
   
  Тверезість відкриває шлях до духовних вершин, тому що ніколи не дозволяє наркотикам чи алкоголю заглушити Божий голос в людському серці. Лише абсолютна тверезість дає людині можливість постійного духовного зросту. Прийняття навіть малої дози спиртного, нікотину та інших наркотиків, паралізує вищі функції кори головного мозку, які відповідають за людську моральність. І тому, як частіше особа приймає наркотичні речовини, тим більше вона морально зачерствіла.
   
  Тверезість дозволяє реалізувати творчий потенціал особи, це –постійний пошук чогось нового у своїй професійній діяльності, у любові, вихованні дітей, дружбі, спілкуванні, і т.д.
   
  Куріння, малі дози алкоголю та інші наркотики, притуплюють в людини здатність до творчості.
   
  Тверезість – це ясний розум. Недаремно в народі побутують такі епітети як: тверезе рішення, тверезі думки та тверезий підхід.
   
  Алкоголь і тютюн вагомо знижують інтелект, послаблюють волю, підривають авторитет, затуманюють розум , являються атрибутами комплексу невдахи. Без тверезості не можна уявити образу духовної, здорової, сильної, красивої та успішної людини.
   
  Де тверезість там перемога.
   
  Джерело (trezvost-kharkov.narod)
  Переклав з рос. – о. Тарас Гадомський

Фотогалерея та медіа

Львів.Собор св.Юра

Актуально


Календар Пасторального планування Львівської Архиєпархії УГКЦ на березнь 2017 року.

Галерея

Previous
 • Пастирський візит Митрополита Львівського у Старе Село Звенигородського протепресвітеріату

 • У Митрополичих садах відбувся мистецький вікенд з Оксаною Караванською 2016

 • Турнір із міні-футболу митрополита Андрея Шептицького

 • Молитовна хода вулицями Львова «За мир і Божу мудрість для Українського народу»

 • Преосвященний Владика Венедикт помолився разом з учасниками Всеукраїнського з’їзду християнської молоді «Вітер На-Дії».

 • Курсанти військової Академії взяли участь у Йорданському водосвятті

 • Архиєрейський візит у м. Щирець

 • Відбулася конференція «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер!» (16.03.2017)

 • Робоча зустріч працівників Пасторального відділу Курії Львівської архиєпархії (01.2016)

 • Відбулося виїзне робоче засідання працівників Курії Львівської архиєпархії

 • В Архикатедральному соборі Святого Юра відбувся фінальний концерт фестивалю «Музика в старому Львові».

 • Духовно-профілактичні місії тверезості серед молоді у c. Ставчани (2016)

 • Семінаристам презентували діяльність «Карітас-Львів УГКЦ»

 • Митрополит звершив пастирський візит з нагоди 10-ї річниці освячення храму у Національній Академії сухопутних військ

 • Молитва з міжнародною католицькою благодійною організацією Kirche in Not (Краків, 26.07.2016)

 • смт. Старий Розділ

 • Святкування 90-річчя храму Пресвятої Трійці , що в с. Борщовичі

Next

Божественна літургія

 • Район
 • Час літургії

Наші друзі